Skvělý Koudelka opět kraloval! Získal třetí vítězství v kariéře

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Skokan na lyžích Roman Koudelka vyhrál závod Světového poháru ve švýcarském Engelbergu a připsal si třetí vítězství v sezoně i v kariéře. Vylepšil tak druhé místo ze soboty a navázal na dva triumfy z dosavadního průběhu sezony v německém Klingenthalu a norském Lillehammeru. Na stupně vítězů se dostal pošesté v kariéře a v celkovém pořadí SP se zařadil těsně za vedoucího Nora Anderse Fannemela.

Za Koudelkou byl druhý domácí závodník Simon Ammann, který s českým skokanem prohrál o 5,2 bodu. Koudelka předvedl v prvním kole skok dlouhý 135,5 metru a dostal se do vedení, v druhém pokusu byl dokonce ještě o tři metry lepší a postaral se tak o nejdelší skok dne. Třetí místo obsadil Rakušan Michael Hayböck, jenž byl o dva body za Ammannem.

Dnešní skoky byly lepší než ty v sobotu," uvedl Koudelka na webu Mezinárodní lyžařské federace. Pochopitelně cítil spokojenost s výkonem i výsledkem. "I když na odrazu to pořád nebylo ideální, lehce zpožděné. Byly to skoky tak na 90 procent. Ale před Vánoci a Turné jsem velmi pozitivní," řekl po posledním závodu před tradičním prestižním seriálem.

Pětadvacetiletý Koudelka nastoupil do sedmého závodu sezony a nejhůř dosud byl jedenáctý v Lillehammeru. Díky tomu se v průběžném hodnocení Světového poháru posunul ze čtvrtého na druhé místo jen o dva body za Fannemela, osmého muže nedělního závodu.

Velkou spokojenost netajil trenér české reprezentace Richard Schallert. "Super, absolutní spokojenost. Vyšlo vše. Roman trefil odraz a měl i příznivé podmínky," uvedl. "Koncentruje se na skoky, je vyrovnaný a v pohodě. Teď je důležitý odpočinek a regenerace. Věřím, že i na Turné dokážeme ukázat dobrý výsledek," řekl před prvním vrcholem sezony na přelomu prosince a ledna.

Do druhého kola postoupil také Lukáš Hlava a na 27. místě si připsal první body v sezoně. Jakub Janda byl devětatřicátý, Jan Matura padesátý.