+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
7. září 2015 • 09:16

Vrabcová září i bez lyží: Má český rekord a chystá se na maraton

Autor:
Eva Vrabcová-Nývltová na pražské Grand Prix na 10 kilometrů vylepšila český rekord
TOP VIDEA
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky
CORNER CHALLENGE: Jabloneckým se nedařilo, dvakrát se trefil jen Mehanovič CORNER CHALLENGE: Jabloneckým se nedařilo, dvakrát se trefil jen Mehanovič
VŠECHNA VIDEA ZDE

Náročný víkend má za sebou běžkařka Eva Vrabcová-Nývltová, která se přes léto tradičně tuží v běžeckých závodech. V sobotu zazářila na pražské Grand Prix na 10 kilometrů, kde zlepšila nejlepší český výkon.  V noci se moc nevyspala a druhý den už stála na startu závodu na 3 000 metrů v rámci finále atletické extraligy na Julisce. A na příští rok plánuje maraton.Právě letní běžecká příprava dostala Evu Vrabcovou-Nývltovou do lyžařské světové špičky. Proto občas podstupuje i takové výzvy jako tento víkend. Na Birell Grand Prix v Praze nejdřív výborným časem 33:07 minuty překonala český rekord závodu na 10 kilometrů.

„Věděla jsem, že jsem připravena dobře, abych tam něco předvedla. Poslední týden jsem měla nějaké běžecké omezení, šla jsem do toho z kolečkových lyží, o to víc mě to potěšilo,“ pochvalovala si Vrabcová-Nývltová čas ze sobotní desítky.

Její výkon byl jen sedm sekund vzdálený od B limitu, který byl svazem vypsán pro nedávné MS v Pekingu na dráze. Na něj lyžařka během sezony pomýšlela.

„Byl to sen, ale chtěla jsem najít nějaký zahraniční mítink, kde bych si to aspoň vyzkoušela. Ale vzhledem k tomu, že ta příležitost nebyla, tak se nedalo nic dělat,“ vysvětlila Vrabcová-Nývltová.

Kvůli pomoci svému běžeckému klubu AK Olymp Brno se druhý den odpoledne vydala na start trojky v závodě extraligy na Julisce. Na nejlepší v závěru ztratila a časem 10:05,67 minuty skončila sedmá.

„Závodit se mi chtělo, ale do postele jsem se dostala ve tři ráno, tak už to doopravdy nešlo,“ líčila Vrabcová-Nývltová. „Chtěla jsem pomoc klubu. AK Olymp Brno za mnou hodně stojí a podporuje mě, takže se určitě sluší, abych se o to poprala. Ale mrzí mě, že to dneska moc důstojné nebylo.“

To vše ale byla jen příprava na sobotní závod v Ústí nad Labem, kde si úspěšná lyžařka poprvé vyzkouší trať půlmaratonu.

„Je to jeden z vrcholů, chtěla bych poprvé v životě běžet půlmaraton. Na něj se těším moc, doufám, že se dám do pořádku,“ říká Vrabcová-Nývltová.

Příští rok se chce reprezentantka posunout ještě dál. „Chtěla bych si zkusit zaběhnout pražský maraton. Uvidím, s jakým časem, to je veliká neznámá. Bude to taky první zkušenost,“ říká Vrabcová-Nývltová.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze