+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
10. září 2015 • 12:15

Čeští lyžaři si zahráli fotbal s Northugem. Podle jeho pravidel

Autor:
Čeští lyžaři si zahráli v Itálii fotbálek s Nory a jejich obří hvězdou Petterem Northugem
TOP VIDEA
Užili jsme si možnost bojovat spolu za jeden tým, říká Nadal Užili jsme si možnost bojovat spolu za jeden tým, říká Nadal
CELÝ SESTŘIH: Zlín - Slavia 1:1. Hosté mají rekord, padl vlastenec i penalta CELÝ SESTŘIH: Zlín - Slavia 1:1. Hosté mají rekord, padl vlastenec i penalta
VŠECHNA VIDEA ZDE

Reprezentanti v běhu na lyžích na soustředění v italském Livignu vyzvali na fotbalový souboj slavného Nora Pettera Northuga. Třináctinásobný světový šampion si určil pravidla a jeho tým nakonec vyhrál 2:1.„Když se potkali v rámci tréninku na kolečkových lyžích, tak se ho kluci zeptali, jestli by si s nimi nezahráli fotbal. On řekl, že klidně, ale že dostanou. Tak jsme si zahráli,“ říká trenér mužské reprezentace Lukáš Krejčí.

V zápase pěti proti pěti oblékli bílý dres českého výběru mimo jiné reprezentanti Dušan Kožíšek, Petr Knop, Miroslav Rypl a Jacob Kordač. Na straně Norů se představil nejen Petter Northug, ale třeba i jeho mladší bratr Even. A právě Norové určili pravidla, která vyjmenovávala i způsoby, jakými může být dosažený gól – pouze hlavou nebo z první ze vzduchu.

„Takhle jsme snad fotbal nikdy nehráli, ale bylo to hlavně z důvodu, aby nedošlo ke zranění,“ upřesnil Lukáš Krejčí.

Northug je známý tím, že fotbal hraje rád. V minulosti dokonce působil v klubu norské šesté ligy Mosvik IL a letos v létě si zahrál charitativní zápas pro UNICEF, v němž mimo jiné nastoupil i bývalý norský internacionál John Carew.

Čeští běžkaři v Itálii sehráli dva fotbalové zápasy i proti lyžařskému klubu z Jilemnice, který měl v Livignu také soustředění. Do tohoto souboje se zapojily i české reprezentantky Sandra Schützová a Andrea Klementová, vysokohorskou přípravu v populárním horském středisku absolvovaly také Petra Nováková a česká ženská jednička Eva Vrabcová Nývltová. Chyběl naopak Lukáš Bauer, který zůstal doma kvůli lehkým problémům s kolenem.

V Livignu se postupně objevila téměř kompletní česká reprezentace v běhu na lyžích, která absolvovala další z řady soustředění v rámci přípravy na zimní sezonu. Jeho náplní byl například běh, cyklistika, posilování, běh s holemi i na kolečkových lyžích, ale i balanční cvičení nebo rozbor techniky u videa.

Následovat budou první velká vzájemná porovnání v podobě výkonnostních testů v Jablonci a mistrovství republiky v běhu na kolečkových lyžích, které proběhne 26. a 27. září v Liberci.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze