Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
24. října 2015 • 14:00

Snový start do sezony. Brignoneová si v Söldenu vyjela první triumf

Italka Federica Brignoneová se raduje ze svého prvního triumfu ve Světovém poháru
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky

Vítězkou úvodního závodu nové sezony Světového poháru ve sjezdovém lyžování je Federica Brignoneová. Pětadvacetiletá Italka vyhrála suverénně dnešní obří slalom v Söldenu a připsala si první vítězství v kariéře.

Specialistka na obří slalom Brignoneová na ledovci v Rakousku vedla už po prvním kole o 95 setin před loňskou vítězkou Mikaelou Shiffrinovou z USA a v druhém kole ze svého náskoku ztratila jen desetinu. Třetí místo obsadila Tina Weiratherová z Lichtenštejnska, jež za vítězkou v součtu zaostala o 1,25 sekundy.

Vicemistryně světa z roku 2011 Brignoneová se dočkala premiérového triumfu v SP poté, co v minulých šesti letech skončila čtyřikrát druhá a třikrát třetí. Vítězstvím napodobila svou matku Marii Rosu Quariovou, jež na přelomu 70. a 80. let minulého století vyhrála čtyři slalomy SP.

Na body v prvním závodě sezony nedosáhla česká reprezentantka Kateřina Pauláthová, jež zajela v prvním kole 35. čas. K postupu mezi elitní třicítku jí chybělo půl sekundy. Pavla Klicnarová byla při debutu v SP poslední třiapadesátá z klasifikovaných lyžařek.

Své loňské vítězství ze Söldenu, o něž se dělila se Shiffrinovou, nemohla obhajovat domácí Anna Fenningerová. Nejlepší lyžařka SP z posledních dvou sezon si v tréninku na dnešní závod těžce poranila koleno a přijde o celý ročník. Zimu bez vrcholu v podobě ZOH či MS vynechává slovinská hvězda Tina Mazeová, Američanka Lindsey Vonnová se po letním zranění na poslední chvíli rozhodla na zledovatělé náročné trati nestartovat.

V neděli v Söldenu odstartují SP muži.

Úvodní závod SP ve sjezdovém lyžování v Söldenu:
Ženy - obří slalom: 1. Brignoneová (It.) 2:24,27 (1:10,11+1:14,16), 2. Shiffrinová (USA) -0,85 (1:11,06+1:14,06), 3. Weiratherová (Licht.) -1,25 (1:11,53+1:13,99), 4. Gutová (Švýc.) -1,39 (1:11,62+1:14,04), 5. Worleyová (Fr.) -1,72 (1:12,19+1:13,80), 6. Rebensburgová (Něm.) -2,28 (1:13,07+1:13,48), 7. Hectorová (Švéd.) -2,41 (1:11,64+1:15,04), 8. Bremová (Rak.) -2,88 (1:12,41+1:14,74), 9. Curtoniová (It.) -2,90 (1:12,03+1:15,14), 10. Hansdotterová (Švéd.) -3,02 (1:13,47+1:13,82), ...v 1. kole 35. Pauláthová 1:15,00, 53. Klicnarová (obě ČR) 1:22,56.