+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
28. listopadu 2015 • 14:30

Zdravotní problémy Nývltové. Bojuji s vážnou nemocí, říká lyžařka

Autor: ,
Eva Vrabcová-Nývltová bojuje s vážnou nemocí (archivní foto)
TOP VIDEA
Slavia letí do Astany bez Hušbauera. Budeme se snažit vybrat nejlepší sestavu, říká Šilhavý Slavia letí do Astany bez Hušbauera. Budeme se snažit vybrat nejlepší sestavu, říká Šilhavý
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Fraňkovi se nedařilo, měl vyloučit za surovou hru ZLATÁ PÍŠŤALKA: Fraňkovi se nedařilo, měl vyloučit za surovou hru
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nejlepší česká běžkyně na lyžích posledních sezon Eva Vrabcová-Nývltová odstoupila z úvodní série závodů Světového poháru ve finské Ruce kvůli vážným zdravotním problémům. Po návratu ihned nastoupí do nemocnice v Brně, kde se začne léčit.„Je na čase přiznat, že už rok bojuji s poměrně vážnou nemocí. Teď se k tomu přidala normální viróza na přípravě v Gällivare, a když jsem ji překonala, přišly žaludeční problémy,“ uvedla Vrabcová-Nývltová, která skončila v pátečním sprintu úvodní minitour v Ruce na devětasedmdesátém místě.

V Ruce nebude dál pokračovat především kvůli přetrvávajícím problémům s metabolismem, které ji trápí již delší dobu. „Vleče se to už rok a tím, že se to teď zkombinovalo do třech různých nemocí, tak jsem se rozhodla, že je potřeba tu zásadní z nich řešit. Proto nastupuji do Brna do nemocnice a věřím, že se co nejdřív vrátím zpátky v plné síle!“ slibuje Vrabcová-Nývltová.

Vrabcová-Nývltová patří v posledních sezonách k nejlepším českým lyžařům. Na olympiádě v Soči skončila pátá na bruslařské třicítce a jedenáctá ve skiatlonu. Na letošním mistrovství světa ve Falunu skončila na klasické třicítce deváté. V minulé sezoně byla také šestá na Tour de Ski. Teď však je však pro ní lyžování vzdálené.

„Dnes večer se vracím do České republiky a rovnou přejíždím do brněnské nemocnice. V tuhle chvíli nevím, na jak dlouho léčba bude, nicméně budu bojovat ze všech sil!“ vzkázala česká reprezentantka z Finska.

Na páteční zprávu Vrabcové-Nývltové reagovalo na facebooku mnoho lidí a mezi nimi nejrázněji česká rodačka Kateřina Smutná reprezentující v běhu na lyžích Rakousko.

"Probuď se! Ty jsi především anorektička a neposloucháš lidi od lyžování, kteří tě upozorňují, že s hubnutím zacházíš daleko," napsala Smutná a dodala: "Znám Evu skoro 20 let a myslím, že jako kolegyně od lyžování si to k ní můžu dovolit."

V dnešním závodě na pět kilometrů bruslením bodovala dvacátým místem dvaadvacetiletá Petra Nováková a zajela tak svůj třetí nejlepší výsledek kariéry.

„Skate je moje oblíbenější technika, oproti včerejšku jsem hodně spokojená!“ radovala se 22letá závodnice po závodě. Muži bohužel na body nedosáhli, nejlepší z českého kvarteta Martin Jakš na třicátou příčku ztratil dvě desetiny sekundy.
 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze