29. listopadu 2015 • 22:05

Další paráda Šárky! Strachová dojela v Aspenu na třetím místě

Valencia - Real Madrid: Luxusní zásah Valencie! Z otočky se trefil Zaza Valencia - Real Madrid: Luxusní zásah Valencie! Z otočky se trefil Zaza
Bez Dočkala se naše cíle nemění, říká Požár před odvetou Bez Dočkala se naše cíle nemění, říká Požár před odvetou

Lyžařka Šárka Strachová skončila třetí ve slalomu Světového poháru v Aspenu. Už popáté za sebou zvítězila americká hvězda Mikaela Shiffrinová, českou reprezentantku porazila ještě Švédka Frida Hansdotterová. V pořadí disciplíny je Strachová třetí za vedoucí Shiffrinovou a Hansdotterovou.

Na stupních vítězů v SP se třicetiletá Strachová v tomto roce dostala již potřetí a znovu je třetí. Stejné místo obsadila v březnu v Aare i v únoru v Mariboru. Bronzovou medaili vybojovala i na únorovém mistrovství světa ve Vailu.

V sobotu skončila Strachová v Aspenu v úvodním slalomu sezony čtvrtá a o den později rozjela výborně první kolo. Startovala s číslem pět hned po Shiffrinové, která se ujala vedení o dvě vteřiny před Hansdotterovou. Strachová Švédku porazila o tři desetiny, ale na bezkonkurenční Shiffrinovou ztrácela 1,69 sekundy; nikdo další už však českou lyžařku nepředstihl.

Tři nejlepší z nedělního slalomu. Vyhrála suverénní Shiffrinová, Strachová byla třetí

Ve druhém kole zajela výborně Hansdotterová a Strachová přišla o náskok už na první mezičasu. Češka jela ale opět bez výraznější chyby a třetí místo už udržela.
Shiffrinová, která v sobotu vyhrála s rekordním náskokem 3,07 sekundy, i tentokrát soupeřky pokořila rozdílem třídy. Strachová za ní zaostala o 2,90 a Švédka o 2,65.

"Jezdí teď jinou ligu. Jen těžko se dá v současnosti chytit," řekla Strachová o Shiffrinové po prvním kole. "Je teprve začátek sezony a najdeme cestu, jak na ní," řekla Slovenka Veronika Velez-Zuzulová, druhá žena ze sobotního slalomu, jež do druhého závodu odstartovala s číslem jedna, ale po chybě vyjela z trati a jízdu nedokončila.

Dvacetiletá Shiffrinová, olympijská vítězka a mistryně světa, vyhrála pátý slalom v řadě. Druhý v této sezoně a tři vítězství má na kontě z konce minulého ročníku. Vyrovnala tím rekord Rakušanky Marlies Schildové z let 2011/12.

Další dvě české slalomářky do 2. kola nepostoupily. Martina Dubovská obsadila 45. místo a Tereza Kmochová při prvním startu v SP po šesti letech dojela na 56. místě, ale po diskvalifikaci jedné ze soupeřek se o příčku posunula.

9. Chableová (Švýc.) -4,02 (51,25+52,95),
10. Stieglerová (USA) -4,07 (51,17+53,08) a Barthetová (Fr.) -4,07 (51,35+52,90), ...v 1. kole 45. Dubovská 52,93, 55. Kmochová (obě ČR) 54,39.