+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
14. prosince 2015 • 18:21

Nývltová se vrací po nemoci. Chce brzy lyžovat, sní o maratonu v Riu

Autor: ,
TOP VIDEA
Užili jsme si možnost bojovat spolu za jeden tým, říká Nadal Užili jsme si možnost bojovat spolu za jeden tým, říká Nadal
SESTŘIH Premier League: Leicester - Liverpool 2:3. Drama pro hosty, Vardy nedal penaltu SESTŘIH Premier League: Leicester - Liverpool 2:3. Drama pro hosty, Vardy nedal penaltu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Běžkyně na lyžích Eva Vrabcová-Nývltová se po zdravotní pauze chce ještě v této sezoně vrátit do Světového poháru. V pondělí večer byla po dvoutýdenní hospitalizaci propuštěna z brněnské nemocnice do domácího léčení a chystá se postupně začít s lehkým tréninkem. Termín návratu ale neoznámila a rozhodně nestihne seriál Tour de Ski, který odstartuje na Nový rok.Běžkyni trápily dlouhodobé problémy s metabolismem, které vyvrcholily koncem listopadu při SP ve finské Ruce. Vrátila se tehdy domů a rovnou zahájila léčbu, oficiálně kvůli poruše příjmu potravy.

"Na Tour de Ski jsem se hodně těšila, ale určitě tento závod nepojedu. Je to hodně brzy," řekla na podvečerní tiskové konferenci v Brně po propuštění z nemocnice Vrabcová-Nývltová, jež v prestižním seriálu měla obhajovat šesté místo. "Stejně tak ještě nechci nyní vyslovit, zda budu startovat koncem ledna ve Světovém poháru v Novém Městě na Moravě. Neříkám žádný termín, ale určitě chci zasáhnout ještě do Světového poháru," prohlásila.

Momentálně se cítí po zdravotní stránce dobře. "Podstatně lépe, než když jsme přicházela do nemocnice. Všichni se tu o mě pečlivě starali, ani se mi nechce domů," řekla s úsměvem běžkyně, která po patnácti letech stráví vánoční svátky v rodinném kruhu. Má za sebou komplexní léčbu.

"Zabývali jsme se i vhodnou skladbou jídelníčku. Její výkonnostní parametry jsou nyní velmi dobré," řekl primář Interní gastroenterologické kliniky FN Brno Jiří Dolina, který měl českou reprezentantku v odborné péči.

"Evu jsme stáhli ze závodů Světového poháru po zralé úvaze. Nechtěli jsme prohlubovat její ztráty a vyčerpání organismu. Podílela se na tom špatná strava, chlad a problémy podtrhla počínající viróza," poznamenal Dolina.

Devětadvacetiletá závodnice v poslední době úspěšně kombinovala lyžování s atletickou kariérou a ani zdravotní komplikace nic nezměnily na jejím cíli kvalifikovat se v maratonu na olympijské hry v Riu de Janeiro. "Chci to vyzkoušet. Na to bude čas na jaře. Na desítku je příliš náročný limit, v maratonu mám možnost se kvalifikovat," uvedla Vrabcová-Nývltová.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze