19. prosince 2015 • 21:12

Sjezdař Mayer si zlomil obratel, bez airbagu mohlo být možná hůř

Autor:
TOP VIDEA
Světové judo věří Krpálkovi: Jen ty můžeš porazit obra, který pořád vítězí! Světové judo věří Krpálkovi: Jen ty můžeš porazit obra, který pořád vítězí!
TOP góly 19. kola La Ligy: Skvělí Suárezové, přesný Griezmann TOP góly 19. kola La Ligy: Skvělí Suárezové, přesný Griezmann
VŠECHNA VIDEA ZDE

Rakouský sjezdař Matthias Mayer utrpěl při tvrdém pádu v dnešním sjezdu Světového poháru ve Val Gardeně zlomeninu sedmého hrudního obratle. Olympijský vítěz bude ještě v sobotu převezen z nemocnice v Bolzanu na kliniku v Innsbrucku, kde se rozhodne o tom, zda bude potřebná operace. Oznámili to zástupci rakouského lyžařského svazu s tím, že závodníka čeká minimálně čtyřtýdenní pauza.Mayera neochránil před zraněním ani airbag, je ale pravděpodobné, že bez této pomůcky by měl pro něj tvrdý dopad mnohem horší následky. "Naštěstí jsem ho měl na sobě. Ve vzduchu se nafoukl a to bylo v tomhle případě určitě to správné řešení," řekl později Mayer.

Airbag mohou závodníci od této sezony používat k ochraně horní poloviny těla. Mayerovi, který jako jeden z mála sjezdařů nový ochranný prvek využívá, se jako prvnímu lyžaři při závodu SP aktivoval.

Stalo se to poté, co nezvládl terénní vlnu ve spodní pasáži sjezdovky a ve vysoké rychlosti dopadl na záda a pravé rameno. "Byl jsem trochu široký v bráně, zařízla se mi lyže, to mě otočilo a letěl jsem přímo na páteř. Pak jsem nemohl popadnout dech," líčil Mayer.

Přímo ze sjezdovky ho po ošetření vytáhli záchranáři do vrtulníku a putoval do nemocnice. "V podstatě se vlastně cítím velmi dobře. Zranění nevypadá tak hrozně, takže to není taková tragédie," řekl Mayer.

Rakouský sjezdař Matthias Mayer utrpěl při tvrdém pádu v dnešním sjezdu Světového poháru ve Val Gardeně zlomeninu sedmého hrudního obratle. Ze sjezdovky ho záchranáři dopravili do nemocnice helikoptérou.
Rakouský sjezdař Matthias Mayer utrpěl při tvrdém pádu v dnešním sjezdu Světového poháru ve Val Gardeně zlomeninu sedmého hrudního obratle. Ze sjezdovky ho záchranáři dopravili do nemocnice helikoptérou.