Česko-slovenská nadvláda! Strachová dojela druhá, slaví Zuzulová

0
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?

Lyžařka Šárka Strachová skončila podruhé za sebou druhá ve slalomu Světového poháru. Ve večerním závodu v rakouském Flachau dnes prohrála jen se Slovenkou Veronikou Velez-Zuzulovou o 31 setin. Po šesti závodech si Strachová udržela druhé místo v hodnocení disciplíny.

Před týdnem zajela Strachová identický závod v italské Santa Caterině. Po 1. kole byla jako dnes ve Flachau třetí a ve druhém se posunula o místo výše. Na stupně vítězů v SP se dostala popatnácté v kariéře. Na třetí výhru v seriálu SP ve slalomu ale česká hvězda čeká už od konce roku 2009.

"Dneska to vyšlo. Na první místo chyběl kousek. V prvním kole bylo pár chybiček, tam možná zůstalo ležet těch pár desetin, ale to je úplně jedno. Jsem velmi, velmi spokojená s druhým místem, protože to bylo v těžkých podmínkách," uvedla Strachová na své facebookové stránce.

Třicetiletá Strachová ve Flachau ztratila v 1. kole, v kterém sněžilo a trať se rozbíjela, na Velez-Zuzulovou přes osm desetin. "Nějaké chybičky tam byly. Překvapilo mě, že je trať hodně měkká, ale myslím si, že třetí místo je dobrá výchozí pozice pro druhé kolo," řekla Češka Radiožurnálu. Před Strachovou byla ještě o tři desetiny Švýcarka Wendy Holdenerová.

Tři nejlepší ženy ze slalomu ve Flachau

Druhou jízdu zajela Strachová perfektně. Pustila se mezi branky s vervou a přitom po svém, technicky vytříbeně. Po projetí cílem jasně vedla, zvedla nad hlavu pravičku a pak už jen čekala, jak zajedou zbylé dvě soupeřky. "Druhé kolo jsem jela velmi dobře, povedlo se to," řekla Strachová.

Holdenerová byla pomalejší, ale Velez-Zuzulová se rozjela parádně, hned v první části náskok na Strachovou navýšila, ve zbytku sice ztratila, ale na třetí výhru v kariéře to Slovence stačilo. Využila i toho, že druhé kolo stavěl její francouzský manžel a trenér Romain Velez.

"Je fajn, že ukazujeme alpským zemím, že jezdíme rychle," komentovala Strachová česko-slovenské stupně vítězů. "Bylo by to fajn, kdyby pořadí bylo obráceně, ale Veronika zajela obě kola velmi dobře," řekla Češka.

V čele slalomu SP je stále Švédka Frida Hansdotterová, která skončila třetí, se 425 body. Strachová má 351 bodů a třetí je Velez-Zuzulová s 320. Tyto tři slalomářky spolu při zranění americké hvězdy Mikaely Shiffrinové nejspíše budou bojovat o malý křišťálový glóbus.

Další Češka Martina Dubovská obsadila v 1. kole 34. místo a za postupovou třicítkou zaostala o 23 setin. Gabriela Capová zajela 57. čas.

Ve stejném středisku se v pátek uskuteční další slalom jako náhrada za zrušený závod v německém Ofterschwangu. "Těším se. Má být zima, má mrznout, takže závod bude úplně jiný než dneska," řekla Strachová a dodala: "Budu se snažit lyžovat s radostí jako doteď a uvidíme, jak to půjde dál."

9. Curtoniová (It.) -2,03 (54,23+54,38),
10. Gisinová (Švýc.) -2,10 (53,50+55,18), ...v 1. kole 34. Dubovská 55,99, 57. Capová (obě ČR) 1:00,08.