22. ledna 2016 • 13:35

Superobří slalom v Kitzbühelu vyhrál vedoucí muž SP Svindal

Norský lyžař Aksel Lund Svindal, vedoucí muž Světového poháru, vyhrál superobří slalom v Kitzbühelu
Valencia - Real Madrid: Luxusní zásah Valencie! Z otočky se trefil Zaza Valencia - Real Madrid: Luxusní zásah Valencie! Z otočky se trefil Zaza
Bez Dočkala se naše cíle nemění, říká Požár před odvetou Bez Dočkala se naše cíle nemění, říká Požár před odvetou

Norský favorit Aksel Lund Svindal vyhrál superobří slalom v Kitzbühelu a zvýšil náskok v čele disciplíny i celého Světového poháru. V závodu, který je zároveň součástí superkombinace, porazil o 31 setin sekundy amerického lyžaře Andrewa Weibrechta a připsal si sedmé vítězství v sezoně.

"Byla to dobrá jízda, naplno odshora až dolů, jen s jednou menší chybou," řekl novinářům třiatřicetiletý Svindal, který dál vládne rychlostním disciplínám: z devíti závodů ve sjezdu a super-G v sezoně nevyhrál pouze dva.

Naopak Weibrecht si krátce před 30. narozeninami připsal v SP životní úspěch, dosud byl nejlépe třetí v prosincovém super-G v Beaver Creeku. Z této disciplíny má nicméně dvě olympijské medaile - bronz z Vancouveru a stříbro ze Soči.

Třetí v Kitzbühelu skončil Rakušan Hannes Reichelt a čtvrtý byl další Nor Kjetil Jansrud, který může po podvečerním slalomu navázat na triumf z minulé kombinace před týdnem ve Wengenu.

Český reprezentant Kryštof Krýzl se na trať superobřího slalomu vydal až jako jeden z posledních a obsadil 61. místo s odstupem bezmála šesti a půl sekundy za vítězem. Slalomářská část závodu začne v 16:45.

Témata:  sportlyžeSvindalKützbühel