+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
23. ledna 2016 • 15:20

Kitzbühel STRAŠIL pády, slabší závodníky radši nepustili na trať!

Autor: ,
TOP VIDEA
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Slavný sjezd v Kitzbühelu opět ukázal, jak umí kousat. Ani zkrácenou trať nezvládlo šest závodníků z elitní třicítky v čele s lídrem Světového poháru Akselem Lundem Svindalem, který předvedl hodně ošklivý pád. Závod, který byl z bezpečnostních důvodů po odjetí 30 lyžařů předčasně ukončen, vyhrál Ital Peter Fill.Překvapivý vítěz, jenž měl až dosud na kontě jediné vítězství ve Světovém poháru v kariéře, porazil o 37 setin sekundy Beata Feuze. Třetí skončil další Švýcar Carlo Janka.

Hannes Reichelt po pádu v Kitzbühelu sám vstal, ale stejně ho odvezli vrtulníkem
Hannes Reichelt po pádu v Kitzbühelu sám vstal, ale stejně ho odvezli vrtulníkem

Start závodu byl nejprve kvůli silnému větru a hustému sněžení o hodinu odložen. Během čekání sice ustaly srážky, vítr v horní pasáži trati ale nepolevil a pořadatelé proto rozhodli, že se bude startovat z nižšího stanoviště. Po nepříjemných pádech několika závodníků ale jury nakonec rozhodla sjezd po třiceti lyžařích ukončit.

Svindal měl po hrozivě vypadajícím karambolu krvácející zranění na nose, z ochranných sítí ale dokázal sám vstát a ze sjezdovky odjet. Do cílového prostoru ho odvezl skútr a kvůli podezření na zranění kolena poté zamířil na vyšetření do nemocnice.

Pády dnes připravily už tak zdecimovaný rakouský tým o další závodníky. Nejprve skončil v ochranných sítích Georg Streitberger, po něm i Hannes Reichelt.

Pro oba lyžaře musel přiletět vrtulník. Streitberger má podle prvních informací přetržené vazy v koleně, Reichelt si stěžoval na bolest hlavy. Tento týden už museli po pádech v tréninku ukončit sezonu Max Franz a Florian Scheiber.

"Je to těžký sjezd. Člověk musí naplno riskovat. I já jsem měl v některých pasážích problémy," řekl třiatřicetiletý Fill v cíli. "Když člověk vidí Reichelta a Svindala letět vzduchem, pořádně to zamrzí. Ty ostatní jsem naštěstí neviděl - když něco takového vidíte před startem, je to pak ještě těžší," dodal.

Rozhodnutí o předčasném ukončení závodu přijali sjezdaři vesměs s porozuměním. "Začínalo to být těžké a extrémní - dneska to bylo rozhodně nejhorší. Viditelnost byla špatná. Skoky byly brutální," konstatoval Janka.

Závod SP ve sjezdovém lyžování v Kitzbühelu (Rakousko):
Muži - sjezd:
1. Fill (It.) 1:52,37,
2. Feuz -0,37,
3. Janka (oba Švýc.) -0,65,
4. Clarey (Fr.) -0,80,
5. Gisin (Švýc.) -1,06,
6. Kilde (Nor.) -1,22,
7. Kriechmayr (Rak.) -1,26,
8. Théaux -1,40,
9. Poisson (oba Fr.) -1,44,
10. Striedinger (Rak.) -1,46.

Průběžné pořadí sjezdu (po 6 z 11 závodů):
1. Svindal (Nor.) 436 b., 2. Fill 291, 3. Fayed (Fr.) 238, 4. Reichelt (Rak.) 228, 5. Théaux 224, 6. Jansrud (Nor.) 213.

Průběžné pořadí SP (po 21 z 44 závodů):
1. Svindal 916 b., 2. Hirscher (Rak.) 809, 3. Kristoffersen (Nor.) 671, 4. Jansrud 621, 5. Muffat-Jeandet (Fr.) 440, 6. Fill 430, ...97. Krýzl (ČR) 28.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze