+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
23. ledna 2016 • 18:03

Norští skokané na lyžích vyhráli závod SP v Zakopaném, Češi šestí

Autor:
Český skokan na lyžích Roman Koudelka postoupil z kvalifikace do prvního závodu Turné čtyř můstků. Ukážou se v něm i Jakub Janda a Lukáš Hlava.
TOP VIDEA
Nahlédněte do tenisového jeviště pro Laver Cup v Praze! Černá je krásná Nahlédněte do tenisového jeviště pro Laver Cup v Praze! Černá je krásná
RENTGEN: Proč Rosický v derby nepomohl? Hlídali ho soupeři a nevyužívali spoluhráči RENTGEN: Proč Rosický v derby nepomohl? Hlídali ho soupeři a nevyužívali spoluhráči
VŠECHNA VIDEA ZDE

Skokané na lyžích Jakub Janda, Čestmír Kožíšek, Jan Matura a Roman Koudelka obsadili šesté místo v závodě Světového poháru v Zakopaném. Soutěž družstev ovládli suverénně Norové s náskokem 32,9 bodu před Rakušany a domácím Polskem.České kvarteto figurovalo na šestém místě už po prvním kole a pozici uhájilo i po druhé sérii skoků. Německo, které vyhrálo oba předchozí závody sezony v Klingenthalu a ve Willingenu, se tentokrát muselo obejít bez odpočívajícího mistra světa Severina Freunda a obsadilo čtvrté místo. Pátí skončili obhájci loňského prvenství Slovinci s lídrem SP Peterem Prevcem.

Nejdelší skok dne předvedl ve druhém kole Nor Kenneth Gangnes, který doletěl na 138 metrů. V českém týmu se přes 130 metrů dostal jen Koudelka (131 a 131,5 m).

Závod SP ve skocích na lyžích v Zakopaném (Polsko) - družstva:
1. Norsko (Fannemel, Stjernen, Tande, Gangnes) 1122,4,
2. Rakousko (Kraft, Poppinger, Fetter, Hayböck) 1089,5,
3. Polsko (Stekala, Kot, Hula, Stoch) 1056,7,
4. Německo 1042,2,
5. Slovinsko 1039,3,
6. ČR (Janda, Kožíšek, Matura, Koudelka) 995,0.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze