+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
30. ledna 2016 • 18:00

Bank v TAK URČITĚ: Jet Kitzbühel zraněný není chytrý

Autor:
Bank v TAK URČITĚ:
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec
Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer
VŠECHNA VIDEA ZDE

Už osmkrát byl na MS, dostal se do nejlepší desítky ve všech sjezdařských disciplínách, ale proslul i řadou drsných pádů. Ondřej Bank patří řadu let mezi nejvýraznější české lyžařské tváře. V probíhající sezoně se ale rozhodl udělat minimálně měsíční pauzu a přišel tak například o děsivý sjezd při SP v Kitzbühelu. "Pořád mě trochu zlobí koleno a kotník," přiznal v pořadu O2 Sport Tak určitě, který vzniká ve spolupráci s iSport.cz.O přerušení sezony: "Vycházelo to ze zdravotního stavu. Pořád mě trošku zlobí koleno a kotník. Po Santa Caterině, kde jsem trochu lehce upadl, se to malinko zhoršilo. Ve Wengenu jsme to ještě zkoušeli pod prášky a chtěl jsem se dát stoprocentně do pořádku před Kitzbühelem a ten jet zdravý. Jet totiž Kitzbühel neúplně zdravý není moc chytrý."

O sjezdovce v Kitzbühelu: "Kitzbühel je známý tím, že je prostě špatně upravený a hrbolatý. Oni si tam na tom trošku zakládají. Neříkám, že to dělají schválně, ale je to trochu jejich vizitka. Je to prostě ta nejtěžší a nejdivočejší sjezdovka na světě. Pořadatelům to, co se tam teď stalo (pády - pozn. red.), prostě vyhovuje. Já jsem si tam zlomil nohu."

O změně v tréninku: "Já měl trénink vždycky hodně pestrý, hlavně kvůli tomu, že jsem jezdil všechny disciplíny. Příprava se hodně změnila poté, co jsem měl výhřez plotýnky a necítil jsem nohu. Od té doby jsem přestal absolutně používat činky. Podle mého to není potřeba."

O vnímání rychlosti na trati: "U mě není ta rychlost hlavní aspekt. Určitě ale v závodě poznám, jestli je tempo větší než při tréninku, nebo naopak. Na tom tempu je cítit i rozdíl jedné vteřiny."

Bank v TAK URČITĚ:

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze