Smutná vládne dálkovým běhům! Na Marcialonze vyhrála potřetí za sebou

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Lyžařka Kateřina Smutná vyhrála v Itálii závod Marcialonga na 57 kilometrů klasicky a v sérii Ski Classics v dálkových bězích triumfovala potřetí za sebou. V Predazzu dnes v těsném finiši zvítězila před Brittou Johanssonovou Norgrenovou ze Švédska a navázala na triumfy v La Diagonele na 50 km ve Svatém Mořici a v Kaiser Maxmilian Laufu na 60 km v Rakousku.

Závod mužů ovládl Nor Tord Asle Gjerdalen před krajany Johanem Kjölstadem a Mortenem Eidem Pedersenem a upevnil si vedení v seriálu. Nejlepší z Čechů při neúčasti nemocného Lukáše Bauera byl Petr Novák na 17. místě. Jiří Ročárek doběhl na 33. příčce, Stanislav Řezáč o dvě místa za ním.

Smutná zvládla zkrácenou trať za 2:22:46,4 hodiny a Johanssonovou Norgrenovou, jež dál vede průběžné pořadí Ski Classics, ve finiši porazila o 0,8 sekundy. Třináctým místem v závodě žen se blýskla Klára Moravcová, která doběhla necelých 14 minut za vítězkou.