+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
28. října 2008 • 19:12

Lanzinger chce několil stovek tisíc eur

Autor:
Matthias Lanzinger
TOP VIDEA
TOP 5 gólu Plzně: Omládlý Kolář, úžasný Krmenčík, bodoval i Limberský TOP 5 gólu Plzně: Omládlý Kolář, úžasný Krmenčík, bodoval i Limberský
NEJ zákroky Premier League: Fabianski ze Swansea si proti City opravdu nevydechnul NEJ zákroky Premier League: Fabianski ze Swansea si proti City opravdu nevydechnul
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bývalý rakouský sjezdař Matthias Lanzinger, který přišel po pádu v superobřím slalomu Světového poháru v norském Kvitfjellu o nohu, bude jako odškodné požadovat několik stovek tisíc eur.Rozhodl se kvůli nedostatečné lékařské péči zažalovat Mezinárodní lyžařskou federaci (FIS), kterou jeho krok nepřekvapil.

"Od prvního dne jsem to čekal. Po tak těžkém pádu je to normální," reagoval na Lanzigerovy požadavky prezident FIS Gian-Franco Kasper během zasedání federace ve švýcarském Oberhofenu.

Lanzingerův právník Manfred Ainedter se chystá u soudu argumentovat zprávou od mnichovského chirurga. Expertiza Bernda Steckmeiera kritizuje dlouhou dobu, která byla potřeba k převozu závodníka na operační sál, a také metody, které byly užity při pokusu o záchranu jeho levé nohy.

Dnes se zástupce lyžaře nechal slyšet, že bude rozhodně požadovat pár stovek tisíc eur. Pro srovnání může použít případ úmrtí Rakušanky Ulrike Maierové, při němž soudní proces v roce 1994 skončil dohodou obou stran na odškodném 600.000 švýcarských franků (přes 10 milionů korun).

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Související článkyKlasická verze
Mobilní verze