+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
30. října 2008 • 10:32

Změní liberecké lyžařské areály majitele?

Autor:
Nor Alsgaard v závodě
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Sparta – Slovácko 1:0. Lafata dal gól, další mu vzal mylný ofsajd CELÝ SESTŘIH: Sparta – Slovácko 1:0. Lafata dal gól, další mu vzal mylný ofsajd
RENTGEN: Pilař už zase řádí, pro Plzeň může být skrytou posilou RENTGEN: Pilař už zase řádí, pro Plzeň může být skrytou posilou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Liberecké lyžařské areály, do nichž stát investoval více než miliardu korun, pravděpodobně změní provozovatele.Společnost Snowhill, která měla po skončení šampionátu v klasickém lyžování na Ještědu a ve Vesci provozovat obě střediska, jedná s libereckým magistrátem o nových podmínkách smlouvy. Informuje o tom deník Týden.cz.
Jednání podle radnice, která oba areály vlastní, souvisejí se změnou vlastníka Snowhillu.

Karel Vacek v červenci celou firmu prodal miliardáři Tomáši Němcovi, jemuž patří poloviční podíl v České gumárenské společnosti (ČGS). "Zatím probíhá jednání, a proto nechci předjímat, ve hře je stále několik variant," řekl deníku náměstek libereckého primátora Ondřej Červinka. Není podle něho ale vyloučené, že Snowhill opustí oba areály, vyjádření firmy zatím podle něho není jednoznačné.

Snowhill navíc podle Červinky dluží nájem Sportovnímu areálu Ještěd, který patří městu. Výši dluhu však náměstek nechtěl specifikovat. Podle smlouvy, uzavřené na pětadvacet let, platí Snowhill na Ještědu roční nájem necelých osm milionů korun. Firma se ale zavázala, že kromě sjezdovek na Ještědu bude provozovat i běžecké tratě ve Vesci. Pro mistrovství, které se uskuteční v únoru a březnu příštího roku, si však tratě a skokanské můstky bude organizační výbor připravovat sám.

Podle libereckého opozičního zastupitele Jiřího Šolce (SOS) je hlavním problémem smlouvy běžecký areál Vesec, který má kvůli malé nadmořské výšce problémy s nedostatkem sněhu. "Provozování Vesce bude finančně strašně náročné. To si může dovolit jen sebevrah, nebo velký koníčkář," řekl Šolc.

Podle Týdne.cz se spekuluje o tom, že v budoucnu by areál ve Vesci mohl být využíván jen v létě pro horská kola a lyžování na kolečkových lyžích. A značná část areálu by mohla být rozprodána na stavební parcely.

Témata:  sport, lyžování, liberec

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze