+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
4. listopadu 2008 • 09:23

Lyžaři-běžci trénují v Muoniu

Autor:
TOP VIDEA
SESTŘIH: Dortmund - Hoffenheim 2:1. Kadeřábkova asistence nestačila, domácí pod novým koučem znovu slaví SESTŘIH: Dortmund - Hoffenheim 2:1. Kadeřábkova asistence nestačila, domácí pod novým koučem znovu slaví
SESTŘIH: Augsburg - Freiburg 3:3. Domácí senzačně zachránili remízu dvěma góly v nastavení SESTŘIH: Augsburg - Freiburg 3:3. Domácí senzačně zachránili remízu dvěma góly v nastavení
VŠECHNA VIDEA ZDE

Při současném rekordně teplém listopadovém počasí ve střední Evropě našli čeští běžci na lyžích ideální podmínky k přípravě na novou sezonu ve finském Muoniu.Už týden se běžci na severu připravují i s vítězem Světového poháru Lukášem Bauerem, v pondělí večer za nimi dorazila po šestadvacetihodinové cestě mikrobusem, řízeným trenérem Vladimírem Pavlatou, i výprava reprezentačních lyžařek.

V ní podle naplánovaného scénáře chybí česká jednička Kamila Rajdlová, která pečuje o půlroční dcerku a připravuje se v domácím prostředí. Podle momentálních podmínek si odskočí případně na lyže pouze do Rakouska.

"V Muoniu se pohybují teploty okolo minus osmi stupňů, k dispozici je pětikilometrový okruh. Jeho základ je ještě z loňského sněhu, na kterém je nastříkán technický sníh. Muonio je jediným místem, kde se dá vzhledem k momentálnímu teplu solidně trénovat. Proto sem míří všechny reprezentační týmy," řekl ředitel běžeckého úseku Čestmír Skrbek, jenž koriguje z domova na dálku přípravu všech reprezentačních týmů.

V Muoniu čekají české reprezentanty od 14. do 16. listopadu i úvodní závody letošní sezony. V pátek budou na programu sprinty, v sobotu běh žen na deset a mužů na 15 km klasicky, v neděli se na stejných tratích poběží volnou technikou. "Tyto závody už budou mít jen kontrolní charakter. Nominace na úvodní závody Světového poháru už mají trenéři ujasněné," dodal Skrbek.

První závod Světového poháru bude na programu 22. listopadu ve švédském Gällivare. Prvním vrcholem běžecké sezony bude seriál Tour de Ski na přelomu roku, který bude mít dvě české zastávky v Praze a v Novém Městě na Moravě. Hlavním vrcholem pak bude únorové mistrovství světa v Liberci.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, lyžováníKlasická verze
Mobilní verze