Björgenová září dál, vyhrála skiatlon v Lahti

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Nejúspěšnější sportovkyně zimních olympijských her ve Vancouveru Marit Björgenová si drží formu i po sportovním vrcholu roku. Trojnásobná olympijská šampionka z Norska dnes v Lahti vyhrála stejně jako v Kanadě skiatlon na 7,5+7,5 km a připsala si třetí vítězství v sezoně Světového poháru.

Björgenová ve finském středisku oplatila porážku Polce Justyně Kowalczykové, která si před týdnem doběhla před Seveřankou pro olympijské zlato v památném finiši na vytrvalecké třicítce.

Norská závodnice byla tentokrát rychlejší o 11 sekund, třetí skončila se ztrátou dalších sedmi sekund krajanka vítězky Therese Johaugová.

Kowalczyková, jež na ZOH obsadila ve skiatlonu třetí místo, má ale po dnešku prakticky jisté celkové prvenství ve Světovém poháru.

Průběžně druhá Petra Majdičová ze Slovinska už po nešťastném zranění z Vancouveru nebude nejspíš v této sezoně závodit, na startu v Lahti nebyla ani třetí Aino-Kaisa Saarinenová z Finska, která nyní ztrácí už 786 bodů. Do konce sezony zbývá odjet ještě sedm závodů.

Ženy - skiatlon (7,5 km klasicky+7,5 km volně):
1. Björgenová (Nor.) 40:10,8, 2. Kowalczyková (Pol.) -11,1, 3. Johaugová (Nor.) -17,8, 4. Roponenová (Fin.) -48,5, 5. Kristoffersenová (Nor.) -49,5, 6. Sachenbacherová (Něm.) -49,5, 7. Longaová (It.) -49,5, 8. Steiraová (Nor.) -52,5, 9. Follisová (It.) -1:14,2, 10. Novikovová (Rus.) -1:15,7.