Kanaďan Guay získal kříšťálový globus za Super-G

0
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?

AKTUALIZOVÁNO - Kanadský lyžař Erik Guay si zajistil malý křišťálový globus za superobří slalom díky vítězství v závěrečném závodu Světového poháru v této disciplíně v Garmisch-Partenkirchenu.

Pomohl mu k tomu i výpadek dosavadního lídra Michaela Walchhofera, jenž dnes dojel až patnáctý.

Zkušený Rakušan měl přitom před Guayem komfortní náskok 69 bodů. V několika momentech závodu však chyboval a nakonec potřebného umístění nedosáhl ani v úzkém startovním poli 23 lyžařů.

Osmadvacetiletý Guay o své formě přesvědčil už vítězstvím v minulém super-G v Kvitfjellu a bronzovým umístěním ve středečním sjezdu. Do minulého týdne přitom nezískal jediné vítězství v SP, a nyní se raduje z prvního křišťálového globu v kariéře.

"Vůbec jsem o tom nepřemýšlel, měl jsem velkou ztrátu. Ale věděl jsem, že musím riskovat, a vyplatilo se. Ta sezona by mohla být klidně o dva tři týdny delší," usmíval se Kanaďan.

Druhé místo dnes překvapivě obsadil chorvatský slalomář Ivica Kostelič, jenž v této disciplíně skončil dosud nejlépe osmý. Třetí byl Nor Aksel Lund Svindal.

V celkovém hodnocení Světového poháru mírně snížil náskok vedoucího Švýcara Carla Janky Rakušan Benjamin Raich. Díky šesté příčce na něj dva závody před koncem ztrácí jen 38 bodů. V pátek a v sobotu jej navíc čekají silnější disciplíny slalom a obří slalom.

"Carlo je ale v obřáku silný. Nechci nic předvídat," doplnil Raich, jenž celkové hodnocení SP vyhrál už v roce 2006 a v posledních šesti letech nebyl nikdy horší než třetí.

Jako poslední se na startu objevil lichtenštejnský závodník Marco Büchel, jenž se v 38 letech loučí s kariérou. Diváky podél trati při exhibiční jízdě zdravil v saku a krátkých kalhotách.