+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
14. března 2010 • 16:14

Hájek skončil v Oslu osmý, kraloval Ammann

Autor:
Antonín Hájek
TOP VIDEA
EXTRALIGA NARUBY: palba na rozhodčí, TOP kalhoty a rozzuřený Rolinek EXTRALIGA NARUBY: palba na rozhodčí, TOP kalhoty a rozzuřený Rolinek
Síla mého mandátu mě příjemně překvapila, komentoval svou výhru Martin Malík Síla mého mandátu mě příjemně překvapila, komentoval svou výhru Martin Malík
VŠECHNA VIDEA ZDE

Skokan na lyžích Antonín Hájek zakončil Světový pohár osmým místem v Oslu. Z vítězství se radoval suverén sezony Simon Ammann ze Švýcarska, který nepoznal přemožitele od konce ledna. Bodoval i Jakub Janda, jenž si polepšil na 13. příčku.Oba čeští skokani využili aktuálních příznivých podmínek a v druhém kole shodně předvedli 133,5 metru. Hájek si díky tomu polepšil o sedm příček a popáté v sezoně skončil v elitní desítce.Již v prvním kole skončily naděje Lukáše Hlavy (32.) i Jana Matury (38.).

Osmadvacetiletý Ammann je v posledních týdnech k neporažení. Vedle dvou olympijských soutěží vyhrál i posledních pět závodů SP. V celkovém hodnocení seriálu tak zvítězil o 281 bodů před loňským králem Rakušanem Gregorem Schlierenzauerem.

V dnešním závodě přitom Švýcar ani v jednom z kol nepředvedl nejdelší skok. V tom prvním ale dostal oproti Andreasi Koflerovi bonifikaci za nižší nájezd, v tom druhém řadu jeho soupeřů sfoukl vítr.

Na druhé místo se dostal Adam Malysz za skok dlouhý 136,5 metru, což bylo o 12 metrů více než Ammann. Na bronzový stupínek tak odsunul Koflera.Skokanskou sezonu završí světový šampionát v letech, který je na programu příští týden v Planici.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, skoky, Hájek, oslo, ammann
 Klasická verze
Mobilní verze