Vonnová získala první vítězství ve sjezdu v sezoně

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?

Úřadující vítězka Světového poháru Lindsey Vonnová se dnes ve Val d'Isére dočkala první výhry v sezoně ve sjezdu. Přerušila tak vítěznou sérii své německé rivalky Marie Rieschové, jež si udržela vedení v průběžném pořadí.

Mistryně světa a olympijská vítězka ve sjezdu Vonnová obsadila včetně finále minulého ročníku SP třikrát za sebou ve své parádní disciplíně druhé místo právě za Rieschovou. Německé univerzálce se ale dnešní závod vůbec nepovedl, se ztrátou 2,28 sekundy skončila překvapivě až ve třetí desítce.

Šestadvacetiletá Vonnová se tak rázem dostala do čela hodnocení sjezdu, které ovládla v minulých třech sezonách. Celkově je druhá.

Lindsey Vonnová

Navzdory chybičce v horní části trati porazila americká hvězda v šestnáctistupňovém mrazu druhou Nadju Kamerovou ze Švýcarska o 68 setin sekundy. Třetí místo obsadila další švýcarská lyžařka Lara Gutová, jež se na této trati v roce 2009 stala v sedmnácti letech vicemistryní světa.

České reprezentantky dnes na startu chyběly.

SP v sjezdovém lyžování ve Val d'Isére (Francie) - sjezd ženy:
1. Vonnová (USA) 1:51,42, 2. Kamerová -0,68, 3. Gutová (obě Švýc.) -0,80, 4. Görglová (Rak.) -0,96, 5. Schnarfová (It.) a Jacquemodová (Fr.) obě -1,19, 7. Fenningerová (Rak.) -1,40, 8. Mancusová (USA) -1,57, 9. Pärsonová (Švéd.) -1,66, 10. Stufferová (It.) -1,67.

Průběžné pořadí sjezdu (po 3 z 9 závodů): 1. Vonnová 260, 2. M. Rieschová (Něm.) 207, 3. Görglová 155, 4. Mancusová 122, 5. Merighettiová (It.) a Fenningerová obě 110.

Průběžné pořadí SP (po 9 ze 38 závodů): 1. M. Rieschová 533, 2. Vonnová 481, 3. Görglová 286, 4. Poutiainenová (Fin.) 276, 5. Mancusová 268, 6. Rebensburgová (Něm.) 250, ...30. Záhrobská 58.