Autor: ČTK, isport.cz
0
Jarůšek nechtěl hattrick: Stálo by to peníze, smál se. Jágr mu hokejky nevrátil
Vaniak: Staněk se ti dostane do hlavy, Vindahl Čechy nepředčí. Na EURO...

Rychlobruslařka Karolína Erbanová vybojovala bronzovou medaili na mistrovství světa na sprinterských tratích. V Astaně porazily dvaadvacetiletou českou reprezentantku jen favorizované Američanky Brittany Boweová a Heather Richardsonová.

Erbanová byla po sobotě čtvrtá, a to ještě udělala na kilometrové trati chybu, která ji připravila o cenné desetiny. Ve druhém dnu zopakovala na pětistovce třetí místo časem 38,06 sekundy, kterým jen o dvě setiny zaostala za sobotním sezonním maximem, a vrátila se v průběžném pořadí před Olgu Fatkulinovou.

Na závěrečném kilometru, na němž před dvěma týdny získala světový bronz na šampionátu v Heerenveenu, pak v přímém souboji Rusku bezpečně porazila.

Výkonem 1:16,14 ubrala ze sobotního výkonu 77 setin a zapsala si pátý čas.
Američanky neměly v Kazachstánu konkurenci - všechny závody vyhrála Boweová před Richardsonovou.

Erbanovou od stříbra dělilo 1,81 bodu, před čtvrtou Jekatěrinou Ajdovovou z Kazachstánu měla náskok čtyř desetin. Fatkulinová klesla až na páté místo.

Muži:

500 m: 1. Kuližnikov (Rus.) 34,68, 2. Poutala (Fin.) a Otterspeer (Niz.) oba 35,03.

Průběžné pořadí (po 3 ze 4 závodů): 1. Kuližnikov 103,795, 2. Otterspeer 104,575, 3. Mulder (Niz.) 104,960.

1000 m: 1. Kuližnikov 1:09,06, 2. Jesin (Rus.) 1:09,41, 3. Lorentzen (Nor.) 1:09,43.

Konečné pořadí: 1. Kuližnikov 138,325, 2. Otterspeer 139,335, 3. Jesin 139,855.

Ženy:

500 m: 1. Boweová 37,71, 2. Richardsonová (obě USA) 37,90, 3. Erbanová (ČR) 38,06.

1000 m: 1. Boweová 1:14,50, 2. Richardsonová 1:15,06, 3. Li Čchi-š' (Čína) 1:15,85, ...5. Erbanová 1:16,14.