Erbanová zajela nejlepší výsledek sezony, sahala po bronzu

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Rychlobruslařka Karolína Erbanová dojela ve finále Světového poháru v Heerenveenu čtvrtá v závodu na 500 metrů a dosáhla nejlepšího výsledku v sezoně. K bronzu jí chyběly tři setiny sekundy.

Erbanová byla na pětistovce dosud nejlépe pátá v lednu ve Stavangeru, výš v této sezoně SP nedosáhla ani na kilometrové trati. Na nizozemském oválu dnes zajela čas 38,23 sekundy.

Zvítězila Američanka Brittany Boweová (37,84) před krajankou Heather Richardsonovou-Bergsmaovou, třetí místo obsadila domácí rychlobruslařka Jorien ter Morsová.

Před závěrečným závodem vede SP Číňanka Čang Chung, která dnes skončila za Erbanovou pátá. Česká reprezentantka je v pohárovém pořadí pětistovky devátá.

Závod na 3000 metrů vyhrála Ruska Natalja Voroninová. Již jistá vítězka seriálu na dlouhých tratích Martina Sáblíková kvůli potížím se stehenním svalem do Nizozemska nepřijela.

Na mužské pětistovce byl nejrychlejší Ruslan Murašov z Ruska. SP dál vede jeho krajan Pavel Kuližnikov, který má kvůli nálezu zakázané látky meldonium zastavenou činnost.

Finále SP v rychlobruslení v Heerenveenu (Nizozemsko):

Muži: 500 m: 1. Murašov (Rus.) 34,96, 2. R. Mulder (Niz.) 35,05, 3. Junio (Kan.) 35,12.

Průběžné pořadí SP (po 11 z 12 závodů): 1. Kuližnikov (Rus.) 705, 2. Murašov 585, 3. Junio 561.

Ženy:

500 m: 1. Boweová 37,84, 2. Richardsonová-Bergsmaová (obě USA) 38,02, 3. Ter Morsová (Niz.) 38,20, 4. Erbanová (ČR) 38,23.

Průběžné pořadí SP (po 11 z 12 závodů): 1. Čang Chung (Čína) 766, 2. Richardsonová-Bergsmaová 728, 3. I Sang-hwa (Korea) 680, ...9. Erbanová 373.