4. ledna 2015 • 00:21

Parádní jízda Sudové, v Calgary vybojovala výborné páté místo

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Páté místo vybojovala akrobatická lyžařka Nikola Sudová na Světovém poháru v jízdě v boulích v Calgary a dosáhla nejlepšího výsledku za poslední téměř dva roky. Tak vysoko nebyla dvojnásobná medailistka z mistrovství světa ve výsledcích od předloňského února, kdy skončila druhá v japonském Inawaširu.

V Kanadě si Sudová spravila chuť po nevydařeném vstupu do letošní sezony, kterou zahájila v prosinci 22. místem v duální jízdě ve finské Ruce.

Dvaatřicetiletá česká lyžařka byla v Calgary pátá už v kvalifikaci a po první finálové jízdě figurovala dokonce na čtvrté příčce. V superfinále pro nejlepší šestici závodnic ji však předstihla ještě domácí Andi Naudeová. Zvítězila americká hvězda Hannah Kearneyová před kanadskými sestrami Chloe a Justine Dufourovými-Lapointeovými.

Olympijská vítězka z Vancouveru a dvojnásobná mistryně světa Kearneyová si připsala 43. triumf v SP v kariéře a vede průběžné pořadí. Sudová je desátá.

SP v akrobatickém lyžování v Calgary - jízda v boulích:

Muži: 1. Kingsbury 85,78, 2. Pouliot-Cavanagh (oba Kan.) 82,92, 3. Endo (Jap.) 82,47.