+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
25. listopadu 2015 • 09:14

Samkové začala nová sezona, slaví pozvánku na X-Games

Autor:
Eva Samková se chystá na novou sezonu
TOP VIDEA
Šilhavý po Třinci: Příchod Stocha nás nakopl. Chválil i Altintopa Šilhavý po Třinci: Příchod Stocha nás nakopl. Chválil i Altintopa
Trénink hvězd. Federer předvedl tenisové parády s Berdychem Trénink hvězd. Federer předvedl tenisové parády s Berdychem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Olympijská šampionka ve snowboardcrossu Eva Samková jde na to. Dnes jí na Pitztalu začíná sezona závodem Evropského poháru a navíc slaví pozvánku na prestižní X-Games, které pro ni budou vrcholem letošní sezony.„Juchuuuuu tak a jede se do Aspenu na X Games 2016!!!“ ohlásila Samková na facebooku.

V sezoně bez světového šampionátu či mistrovství světa bude prestižní festival extrémních sportů v Coloradu pro Samkovou jasným vrcholem sezony.

Eva Samková se připravuje na novou sezonuEva Samková se připravuje na novou sezonu

„To je svátek extrémních sportů, je to tam úžasné, skvělá trať, v tom je ten závod úplně jiný. Tam je cíl asi být první, druhá už jsem byla, tak to jinak asi nejde,“ hlásí Samková, která byla na X-Games druhá před dvěma lety. Vloni tam vyhrála kvalifikaci, ale v závodě upadla.

Sezona ale pro olympijskou šampionku začíná už dnes závodem Evropského poháru na rakouském ledovci Pitztal. V posledních dnech se připravovala v nedalekém Söldenu, kam vyrazila poté, co musela kvůli nedostatku sněhu zrušit soustředění ve Finsku.

„Jsem docela spokojená s tím, jak jsem jezdila. Taková normálka. Ani ne úplně špatný, ani ne úplně skvělý,“ líčí Samková, která už se těší na první závody, které ji na Pitztalu čekají dnes a zítra.

Nová sezona začala i snowboardistce Evě SamkovéNová sezona začala i snowboardistce Evě Samkové

„Evropský pohár, to už je zkouška, abych se trochu zajela, vyzkoušela si, jaké to je jezdit s víc lidmi, a jezdila celou trať,“ uvedla Samková. „Doufejme, že pak se uskuteční svěťák v Montafonu a hned potom v Cortině. Je to takové finišování. Snažíme se dolaďovat techniku, snad to bude dobré.
Těším se, cítím se dobře, myslím, že nebude problém.“

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze