+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
30. listopadu 2015 • 19:52

Věším přezkáče na hřebík! Mistr světa Kraus ukončil kariéru

Autor: ,
Čtyřnásobný vítěz Světového poháru ve skikrosu Tomáš Kraus oznámil odchod do sportovního důchodu
TOP VIDEA
Šilhavý po Třinci: Příchod Stocha nás nakopl. Chválil i Altintopa Šilhavý po Třinci: Příchod Stocha nás nakopl. Chválil i Altintopa
Trénink hvězd. Federer předvedl tenisové parády s Berdychem Trénink hvězd. Federer předvedl tenisové parády s Berdychem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dvojnásobný mistr světa ve skikrosu Tomáš Kraus ukončil v 41 letech kariéru. Čtyřnásobný vítěz Světového poháru oznámil odchod do sportovního důchodu na dnešní rozlučkové party v Praze.Po zlomenině stehenní kosti v minulé zimě Kraus plánoval, že ještě v této sezoně zkusí závodit. Nyní se ale rozhodl, že už se na start nepostaví.

"Věším přezkáče na hřebík," oznámil Kraus. "Někdo to čekal před deseti lety, někdo před pěti, někdo říkal předloni, že to už je vrchol, a přišlo to teď," usmál se.

Děčínský rodák Kraus je ikonou skikrosu. V roce 2002 vyhrál první závod seriálu SP, celkem nasbíral patnáct výher a malý křišťálový globus za skikros získal v letech 2005, 2006, 2008 a 2009. V roce 2006 dokonce ovládl hodnocení všech akrobatických lyžařů. V letech 2005 a 2007 se stal světovým šampionem.

Jen olympijský úspěch Krausovi chybí. Při premiéře skikrosu pod pěti kruhy ve Vancouveru 2010 skončil jedenáctý a loni v Soči o sedm míst horší.

Na svazích začínal jako sjezdař, je trojnásobným mistrem republiky ve slalomu a dvojnásobným v obřím slalomu. Čtyřikrát startoval na sjezdařském MS.

Od podzimu Kraus manažersky zastupuje olympijskou vítězku ve snowboardcrossu Evu Samkovou a pomáhat bude i skikrosařce Andree Zemanové.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze