23. prosince 2015 • 09:52

Turné čtyř můstků začnou Koudelka, Janda, Hlava a Matura

Autor: ,
Roman Koudelka by měl být lídrem českého týmu na Turné čtyř můstků
TOP VIDEA
Vízek o soudu s Berbrem: Na FAČR je hodně svědků proti mně, ale momentálně sedí! Vízek o soudu s Berbrem: Na FAČR je hodně svědků proti mně, ale momentálně sedí!
Messiho TOP 5 GÓLŮ sezony: Pumelice i chytré zasekávačky Messiho TOP 5 GÓLŮ sezony: Pumelice i chytré zasekávačky
VŠECHNA VIDEA ZDE

 Na úvodní dva závody Turné čtyř můstků v Německu byli nominováni Roman Koudelka, Jakub Janda, Lukáš Hlava a Jan Matura. Tradiční miniseriál začne 28. prosince kvalifikací v Oberstdorfu, poté se skokani na lyžích přesunou do Garmisch-Partenkirchenu.Reprezentační trenéři Richard Schallert a Michal Doležalem vsadili na skokany, kteří startovali v dosavadních sedmi závodech Světového poháru.

"Věřím, že navážeme na velice úspěšné Turné 2011/2012, kdy pod vedením mého bratra Davida skončili pátý Koudelka, dvanáctý Janda a třináctý Hlava. To byly excelentní výsledky, které ještě nikdo ani nedocenil," řekl koordinátor české reprezentace Jakub Jiroutek serveru skoky.net.

Z českých skokanů je na tom zatím ve Světovém poháru nejlépe Koudelka na dvanáctém místě. Vítěz Turné z roku 2006 Janda figuruje na dvacáté příčce průběžného pořadí.

V 64. ročníku Turné čtyř můstků se představí i rakouská hvězda Gregor Schlierenzauer, který kvůli slabé formě vynechal uplynulé závody Světového poháru v Nižním Tagilu a Engelbergu.

"Gregor je zpátky, potrénoval a cítí se výborně," řekl trenér Heinz Kuttin, v jehož výběru nechybí obhájce prvenství Stefan Kraft.

Schlierenzauer, který vyhrál Turné v letech 2012 a 2013, se v této sezoně trápí. Nejlepším výsledkem vítěze rekordních 53 závodů Světového poháru je 14. místo z Lillehammeru.