+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
23. prosince 2015 • 09:52

Turné čtyř můstků začnou Koudelka, Janda, Hlava a Matura

Autor: ,
Roman Koudelka by měl být lídrem českého týmu na Turné čtyř můstků
TOP VIDEA
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky
VŠECHNA VIDEA ZDE

 Na úvodní dva závody Turné čtyř můstků v Německu byli nominováni Roman Koudelka, Jakub Janda, Lukáš Hlava a Jan Matura. Tradiční miniseriál začne 28. prosince kvalifikací v Oberstdorfu, poté se skokani na lyžích přesunou do Garmisch-Partenkirchenu.Reprezentační trenéři Richard Schallert a Michal Doležalem vsadili na skokany, kteří startovali v dosavadních sedmi závodech Světového poháru.

"Věřím, že navážeme na velice úspěšné Turné 2011/2012, kdy pod vedením mého bratra Davida skončili pátý Koudelka, dvanáctý Janda a třináctý Hlava. To byly excelentní výsledky, které ještě nikdo ani nedocenil," řekl koordinátor české reprezentace Jakub Jiroutek serveru skoky.net.

Z českých skokanů je na tom zatím ve Světovém poháru nejlépe Koudelka na dvanáctém místě. Vítěz Turné z roku 2006 Janda figuruje na dvacáté příčce průběžného pořadí.

V 64. ročníku Turné čtyř můstků se představí i rakouská hvězda Gregor Schlierenzauer, který kvůli slabé formě vynechal uplynulé závody Světového poháru v Nižním Tagilu a Engelbergu.

"Gregor je zpátky, potrénoval a cítí se výborně," řekl trenér Heinz Kuttin, v jehož výběru nechybí obhájce prvenství Stefan Kraft.

Schlierenzauer, který vyhrál Turné v letech 2012 a 2013, se v této sezoně trápí. Nejlepším výsledkem vítěze rekordních 53 závodů Světového poháru je 14. místo z Lillehammeru.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze