+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
20. března 2016 • 13:58

Samková potvrdila extratřídu, ve Světovém poháru skončila druhá

Autor: ,
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Fraňkovi se nedařilo, měl vyloučit za surovou hru ZLATÁ PÍŠŤALKA: Fraňkovi se nedařilo, měl vyloučit za surovou hru
NEJ zákroky Premier League: Důležitý zákrok Čecha i reflex Elliota NEJ zákroky Premier League: Důležitý zákrok Čecha i reflex Elliota
VŠECHNA VIDEA ZDE

Olympijská vítězka Eva Samková skončila druhá při finále Světového poháru ve španělském středisku Baqueira Beret a stejnou pozici obsadila i v konečném hodnocení snowboardcrossu. Držitelkou křišťálového glóbu se stala Italka Michela Moioliová, která dnes vyhrála malé finále. Pátá pozice jí stačila k tomu, aby Samkovou porazila minimálním rozdílem 40 bodů.Samková ve Španělsku vyhrála kvalifikaci, v první čtvrtfinálové jízdě bez potíží dojela do cíle jako první a nejrychlejší byla také ve svém semifinále. Moioliová v jízdě o postup do finále upadla a dala české snowboardistce šanci na celkový triumf. Italka však jízdu o páté místo vyhrála, což znamenalo, že Samková musela zvítězit ve velkém finále, aby disciplínu ovládla i v pohárovém seriálu.

České reprezentantce se ale v poslední jízdě hrubě nevydařil start, a i když na rovince bojovala, do první zatáčky vjela jako poslední. Zhruba v polovině trati se dokázala posunout na třetí pozici, v cílové rovince se protlačila na druhé místo, ale na vítěznou Australanku Belle Brockhoffovou už nestačila. Třetí dojela Chloe Trespeuchová z Francie.

"Je to skvělý. Já jsem nadšená. Předchozí tři dny byly krušné, nebyla jsem na tom psychicky dobře," komentovala Samková fakt, že organizátoři měnili trať a kvalifikace se kvůli tomu jela až dnes před závodem.

"Proběhly změny v trati, takže jsem se probrala a začala jsem jezdit. Když Moioliová nepostoupila do finále, bylo to blízko, ale i tak jsem nadšená. V životě jsem na stupních ve svěťáku nebyla," uvedla dvaadvacetiletá česká závodnice.

Jejím dosavadním maximem v celkovém hodnocení seriálu bylo čtvrté místo. Na stupně vítězů ve Světovém poháru vystoupila podesáté v kariéře.

SP ve snowboardcrossu v Baqueira Beret (Španělsko):

Muži:
1. Pullin (Austr.),
2. Hill (Kan.),
3. Eguibar (Šp.),
4. Vaultier (Fr.), ...11. Kubičík (ČR).

Konečné pořadí SP (po 8 závodech):

1. Vaultier 5140 b.,
2. Hämmerle (Rak.) 3840,
3. Eguibar 3366, ...41. Kubičík 394,4, 86. Hanko (ČR) 14,3.

Ženy:
1. Brockhoffová (Austr.),
2. Samková (ČR),
3. Trespeuchová,
4. Moenneová Loccozová (obě Fr.).

Konečné pořadí SP (po 8 závodech):

1. Moioliová (It.) 5100,
2. Samková 5060,
3. Brockhoffová 4460, ...36. Hopjáková 130, 41. Veselková (obě ČR) 70.

Eva Samková může být s průběhem sezony spokojená (archivní foto)
Eva Samková může být s průběhem sezony spokojená (archivní foto)

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze