Šestý triumf Samkové v kariéře! Olympijská vítězka kralovala v Utahu

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Olympijská vítězka ve snowboardcrossu Eva Samková vyhrála druhý závod sezony Světového poháru v Solitude v americkém Utahu. Třiadvacetiletá závodnice si tak připsala šesté vítězství v kariéře a ujala se vedení v seriálu.

Olympijská šampionka ze Soči osvědčila v Solitude výbornou formu už vítězstvím v páteční kvalifikaci. Na rozdíl od úvodního podniku SP v rakouském Montafonu v polovině prosince, kde po kvalifikační výhře skončila pátá, zvládla Samková i samotný závod a dojela si pro první vítězství od loňského února.

Ve vyřazovací fázi nejlepší česká sportovkyně za rok 2014 vyhrála své čtvrtfinále, poté dojela druhá v semifinále a v rozhodující jízdě už opět přemožitelku nenašla. Na stupně vítězů Samkovou doprovodily Italka Michela Moioliová a čtyřnásobná mistryně světa Lindsey Jacobellisová z USA, jež byla třetí i v Montafonu.

Závod mužů vyhrál potřetí v kariéře Rakušan Alessandro Hämmerle.

V neděli v Solitude budou soutěžit družstva, další individuální závod se jede 4. února v bulharském Bansku.

SP ve snowboardingu v Solitude (USA) - snowboardcross:

Muži: 1. Hämmerle (Rak.), 2. Visintin (It.), 3. Pachner (Rak.), ...v kvalifikaci 56. Kubičík, 60. Vintr (oba ČR).