+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
9. listopadu 2008 • 12:00

Wotherspoon má možná po sezoně

Autor:
Wotherspoon
TOP VIDEA
TOP 5 gólu Plzně: Omládlý Kolář, úžasný Krmenčík, bodoval i Limberský TOP 5 gólu Plzně: Omládlý Kolář, úžasný Krmenčík, bodoval i Limberský
NEJ zákroky Premier League: Fabianski ze Swansea si proti City opravdu nevydechnul NEJ zákroky Premier League: Fabianski ze Swansea si proti City opravdu nevydechnul
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nejlepší světový rychlobruslař na krátkých tratích Jeremy Wotherspoon z Kanady má po pádu na Světovém poháru v Berlíně zlomenou pažní kost.Zjistili to lékaři v nemocnici, kam byl čtyřnásobný mistr světa ve sprinterském víceboji v sobotu převezen. Ještě není jisté, zda bude nutná operace, které by se Wotherspoon podle vlastních slov nejraději vyhnul, každopádně je ale v ohrožení možná i celá jeho sezona.

Wotherspoon upadl v poslední zatáčce při závodě na 500 metrů v rychlosti přibližně 60 km/h a narazil loktem do hrazení. "Nevím, co se stalo. A neměl jsem čas to korigovat, byl jsem ve vnější dráze," řekl.

V Berlíně dvaatřicetiletý Kanaďan usiloval o jubilejní padesáté vítězství v SP na půlkilometrové trati. S celkovým počtem 69 triumfů je druhým nejúspěšnějším rychlobruslařem v historii po Němce Gundě Niemannové-Stirnemannové (98).
Kanada tak během jediného víkendu přišla o dva reprezentanty, protože už v pátek si Mike Ireland v prvním závodu na 500 metrů vykloubil rameno.

Celkově došlo na pětistovce v Berlíně k pěti pádům. "Pár let už to dělám, ale tohle jsem ještě nezažil. Je to absolutní smůla. Jeremy a Mike nikdy nepadají," divil se šéf kanadského týmu Finn Halvorsen.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>
Klasická verze
Mobilní verze