+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
12. listopadu 2008 • 13:51

Joubert zahájí svoji sezonu

Autor:
Brian Joubert
TOP VIDEA
Dukla - Slovácko: Slovácko si zahrálo s Duklou bago a Zajíc se trefil – 1:0 pro hosty Dukla - Slovácko: Slovácko si zahrálo s Duklou bago a Zajíc se trefil – 1:0 pro hosty
Jihlava - Sparta: Radost pohledět! Kubalík gentlemansky předložil kotouč Jiránkovi, ten ho doklepl do prázdné Jihlava - Sparta: Radost pohledět! Kubalík gentlemansky předložil kotouč Jiránkovi, ten ho doklepl do prázdné
VŠECHNA VIDEA ZDE

Francouzský krasobruslař Brian Joubert o víkendu vstoupí do nové sezony. Úřadující vicemistr světa a největší soupeř českého reprezentanta Tomáše Vernera na evropské scéně bude o víkendu startovat na závodě GP v Paříži.Loni se z tamní Trofeje Erika Bomparda musel na poslední chvíli odhlásit kvůli viróze, takže letos se na vystoupení před domácím publikem mimořádně těší.

"Je to téměř největší cíl sezony. Musím tady vyhrát, chci znovu zažít ten pocit štěstí jako v roce 2006, kdy jsem v Paříži triumfoval," řekl mistr světa z roku 2007 agentuře AFP. V rodné Francii bude pod větším tlakem, ale diváci mu mohou pomoci. "Publikum doma závodníka podporuje, ať už to jde dobře nebo špatně," poznamenal.

Druhý start v Grand Prix čeká Jouberta hned příští týden v Moskvě, kde se utká i s úřadujícím evropským šampionem Vernerem. Před dvěma lety tam nadchl publikum třemi čtvernými skoky ve volné jízdě, ale tentokrát nic takového nechystá. "Letošní program je postavený na dva různé čtveráky a dva trojité axely," uvedl.

Po dvou titulech z roku 2007 letos na evropském ani světovém šampionátu na nejvyšší stupínek nevystoupil. Pokaždé si však odvezl medaili a to je jeho cíl i pro velké světové akce v příštím roce. "Chci na stupně vítězů, ale nechci se v této sezoně vydat na sto procent. Chci si něco nechat v zásobě pro olympiádu," dodal.
Klasická verze
Mobilní verze