+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
19. března 2010 • 16:59

Pljuščenko na světovém šampionátu nebude

Autor:
Pljuščenko šampionát vynechá.
TOP VIDEA
EXTRALIGA NARUBY: palba na rozhodčí, TOP kalhoty a rozzuřený Rolinek EXTRALIGA NARUBY: palba na rozhodčí, TOP kalhoty a rozzuřený Rolinek
TOP góly 15. kola La Ligy: Uštknutí od Ronalda i Kroose, ťukes Barcelony TOP góly 15. kola La Ligy: Uštknutí od Ronalda i Kroose, ťukes Barcelony
VŠECHNA VIDEA ZDE

Rus Jevgenij Pljuščenko je dalším předním krasobruslařem, který vynechá mistrovství světa v Turíně. Stříbrnému medailistovi z olympijských her ve Vancouveru nedoporučili start lékaři. Kvůli potížím s kolenem by měl ruský reprezentant dva týdny odpočívat, ve výpravě ho nahradí Sergej Voronov."Žeňovi je to hodně líto, vždyť právě v Turíně se před čtyřmi lety stal olympijským vítězem," řekl dnes Sovětskému sportu jeho agent Ari Zakarjan. "Má lehce zraněnou nohu. Nemohl by podat stoprocentní výkon, proto se odhlásil," dodal.

Pro agenturu AP Zakarjan uvedl, že ve čtvrtečním tréninku měl Pljuščenko 54 skoků. "Při čtverném toeloopu pak začal pociťovat bolest, a bez něj soutěžit nechtěl," řekl agent. Ve Vancouveru Pljuščenkovi ani čtverný toeloop nestačil ke zlatu, vítězného Evana Lysacka z USA pak kritizoval právě kvůli absenci čtverného skoku.

Sedmadvacetiletý Pljuščenko má z mistrovství světa tři zlaté medaile z let 2001, 2003 a 2004. V Turíně se příští týden nepředstaví ani jeho olympijský přemožitel Evan Lysacek z USA, startovat nebudou ani další Američan Johnny Weir nebo Tomáš Verner.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze