Bauer doběhl třetí ve skiatlonu, vyhrál Northug

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Běžec na lyžích Lukáš Bauer obsadil třetí místo ve skiatlonu na 10 km klasicky a 10 km volně v rámci finále Světového poháru ve Falunu. Zvítězil Nor Petter Northug a pojistil si průběžné vedení, Bauera ve finiši o desetinu sekundy porazil Němec Tobias Angerer.

Dvojnásobný bronzový medailista z olympijských her ve Vancouveru Bauer dnes nepotvrdil fakt, že mu příliš nesedí závody s hromadným startem končící spurtem. Nejlepší český běžec na lyžích se držel po celou dobu v čele a neodpadl ani v cílové rovince, která byla mírně do kopce.

Na suveréna Northuga, jenž už měl před finále jistý triumf v SP, sice nikdo nestačil, Bauer však svedl o druhou příčku vyrovnaný souboj s Angererem, který musela rozhodnout až cílová fotografie. Ta dvaatřicetiletému Čechovi přisoudila třetí místo, i to mu nicméně výrazně pomohlo v průběžném hodnocení čtyřdílného finále SP, které se počítá dohromady po vzoru Tour de Ski.

Skiatlon žen na 5+5 kilometrů skončil absolutním triumfem Norek. Vyhrála favoritka Marit Björgenová před krajankami Kristin Störmer Steiraovou a Therese Johaugovou a dostala se do čela finále. Závod totiž vůbec nevyšel dosavadní vedoucí ženě a již jisté vítězce SP Justyně Kowalczykové z Polska, jež skončila až dvanáctá s padesátisekundovou ztrátou a stejný odstup má i v průběžném hodnocení čtyřdílné minisérie.

Finále SP v běhu na lyžích ve Falunu (Švédsko):
Ženy - skiatlon 5 km klasicky + 5 km volně: 1. Björgenová 31:58,4, 2. Steiraová -2,5, 3. Johaugová (všechny Nor.) -33,6, 4. Roponenová (Fin.) -35,5, 5. Sachenbacherová-Stehleová (Něm.) -45,5, 6. Follisová (It.) -45,6, 7. Kallaová (Švéd.) -46,1, 8. Kristoffersenová (Nor.) -47,3, 9. Ševčenková (Ukr.) -48,3, 10. Skofterudová (Nor.) -49,4.

Průběžné pořadí finále SP (po 3 ze 4 závodů):
1. Björgenová 41:19,9, 2. Kowalczyková (Pol.) -50,0, 3. Olssonová (Švéd.) -1:44,7, 4. Kallaová -1:47,1, 5. Steiraová -1:47,9, 6. Saarinenová (Fin.) -2:15,5.

Průběžné pořadí SP (po 30 z 31 závodů): 1. Kowalczyková 1904, 2. Majdičová (Slovin.) 1191, 3. Björgenová 1120, 4. Saarinenová 1065, 5. Follisová 864, 6. Steiraová 792, ...59. Rajdlová 97, 63. Janečková 80, 66. Nývltová (všechny ČR) 76.