+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
12. července 2011 • 14:41

Čeští inline hokejisté přišli o body za výhru

Autor:
Čeští inline hokejisté přišli o body za vítězství
TOP VIDEA
NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka se vytáhl proti Kagawovi z Dortmundu NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka se vytáhl proti Kagawovi z Dortmundu
SESTŘIH Premier League: Manchester United - Manchester City 1:2. Hosté mají rekord a velký náskok SESTŘIH Premier League: Manchester United - Manchester City 1:2. Hosté mají rekord a velký náskok
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští inline hokejisté přišli na mistrovství světa organizace FIRS v Itálii o dvoubodový zisk za výhru v pondělním utkání proti Kanadě (6:5). Důvodem je neoprávněný start kapitána týmu Martina Vozdeckého.Vozdecký neměl být do úvodního duelu českého výběru vůbec nominován, neboť na loňském mistrovství světa v Berouně inkasoval ve vítězné bitvě o bronz proti Francii trest na pět minut a do konce utkání. Měl tak automaticky zastavenou činnost na nejbližší zápas.

"Tato politováníhodná situace nastala kvůli našemu nesprávnému vyhodnocení důsledků Martinova trestu a také neupozorněním ze strany mezinárodní federace. Za vedení reprezentace se Martinovi, celému týmu, partnerům reprezentace a všem fanouškům za vzniklou situaci omlouváme," uvedl v tiskovém prohlášení generální manažer týmu Martin Mecera.

Na pochybení české výpravy ale nakonec kuriózně nevydělá ani na hřišti poražená Kanada, neboť u jejího kapitána Jasona Allana došlo k naprosto stejnému prohřešku. Oba hráči shodou okolností ovlivnili vzájemný souboj zcela shodně - každý z nich vstřelil po gólu.

"Stala se chyba, kterou nemůžeme okamžitě napravit, proto jsme společně s vedením týmu Kanady podali podnět mezinárodní federaci na úpravu řádů tak, aby se tato situace v budoucnosti neopakovala," konstatoval Mecera.

Podle pravidel FIRS budou dnes obě mužstva pokračovat v turnaji s nulovým bodovým ziskem a do tabulky se jim ze vzájemného souboje započítá skóre 0:1.

Oba hokejisté mají navíc po výroku řídící komise zastavenou činnost pro nejbližší utkání na turnaji; Vozdecký nenastoupí proti Německu, Allan bude chybět v kanadské sestavě proti Švýcarům.

"Jsme přesvědčeni, že reprezentační tým se se vzniklou situací vyrovná a dnes bude bojovat za svého kapitána na hřišti v utkání s Německem. Na našich medailových cílech se nic nemění," doplnil Mecera.

 

 

 

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze