5. července 2015 • 18:24

Senzace! Pětibojaři Kuf a Dianová jsou mistry světa ve štafetě

Autor:
Reprezentanti v moderním pětiboji (zleva) Natálie Dianová a Jan Kuf získali na mistrovství světa v Berlíně zlato ve smíšené štafetě
TOP VIDEA
Oslavy mistrů pokračovaly v klubu: Doutníky a šampaňské pro Slavii! Oslavy mistrů pokračovaly v klubu: Doutníky a šampaňské pro Slavii!
Největší překvapení La Ligy – kdo upoutal, kdo zklamal? Největší překvapení La Ligy – kdo upoutal, kdo zklamal?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Moderní pětibojaři Jan Kuf a Natálie Dianová se stali mistry světa v závodu smíšených štafet. V závěrečné disciplíně šampionátu v Berlíně za nimi o osm sekund skončila dvojice z Ruska, bronz získali Američané.Zatímco v mužských nebo ženských štafetách mají čeští reprezentanti z MS například i tři zlaté medaile, ve smíšených dosud na stupně vítězů nevystoupili. Dianová je štafetovou mistryní světa z roku 2009, kdy triumfovala s Lucií Grolichovou, Kuf získal loni individuální bronz.

Přestože Dianová měla za sebou vysilující sobotní soutěž, v níž skončila dvanáctá, ve štafetě podala další obdivuhodný výkon. V plavání byli Češi těsně čtvrtí, v šermu šestí a parkur vyhráli, což jim před závěrečnou disciplínou vyneslo průběžné druhé místo. Vedoucí Rusové ale čtyřvteřinový náskok v běhu se střelbou neudrželi, Kuf proběhl vítězně cílem s pohodlným odstupem.

Mistrovství světa v moderním pětiboji v Berlíně:
Smíšené štafety: 1. Kuf, Dianová (ČR) 1476 b., 2. Kustov, Burjaková (Rus.) 1468, 3. Schrimsher, Isaksenová (USA) 1461, 4. Lanigan-O'Keeffe, Coyleová (Ir.) 1457, 5. Kuo Ťien-li, Čchen Čchien (Čína) 1449, 6. Staskiewicz, Nowacká (Pol.) 1444.

Natálie Dianová
Rok narození: 1989
Výška: 171 cm
Hmotnost: 57 kg
Klub: ASC DUKLA / TJ Dukla Praha
Osobní trenér: Jakub Kučera
Účast na OH: 2012 (22. místo)
Největší úspěchy: zlato na MS 2015 ve smíšené štafetě s Janem Kufem; zlato na MS 2009 s Lucií Grolichovou v soutěži štafet; zlato na ME 2009 v soutěži štafet
Ostatní: letos se po téměř dvou letech zdravotních problémů (zlomené žebro, přetržený vaz v kotníku) vrátila k závodům - v květnu na Světovém poháru v maďarském Kecskemétu ve smíšené štafetě s olympijským vítězem Davidem Svobodou skončili pátí.

Jan Kuf
Rok narození: 1991
Výška: 187 cm
Hmotnost: 77 kg
Klub: ASC DUKLA / TJ Dukla Praha
Osobní trenér: Jakub Kučera
Největší úspěchy: zlato MS 2015 ve smíšené štafetě s Natálií Dianovou; druhý v závodu Světového poháru v Káhiře v březnu 2015; bronz na MS 2014 ve Varšavě; bronz ve Světovém poháru v Káhiře v dubnu 2014; stříbro v soutěži štafet na ME 2013; bronz v soutěži družstev na ME 2012; 4. místo v soutěži smíšených štafet na MS 2012
Ostatní: bývalý hokejista; věnoval se i atletice.