19. září 2015 • 20:43

Největší senzace v historii ragby! Japonci na MS porazili Jižní Afriku

Autor: ,
TOP VIDEA
Valencia - Real Madrid: Luxusní zásah Valencie! Z otočky se trefil Zaza Valencia - Real Madrid: Luxusní zásah Valencie! Z otočky se trefil Zaza
Bez Dočkala se naše cíle nemění, říká Požár před odvetou Bez Dočkala se naše cíle nemění, říká Požár před odvetou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tohle opravdu nikdo nečekal. O největší překvapení v historii ragby se na mistrovství světa postaral tým Japonska, který vstoupil do skupiny B vítězstvím nad Jihoafrickou republikou 34:32. O senzační porážce dvojnásobných světových šampionů rozhodl v poslední minutě střídající Karne Hesketh.Rodák z Nového Zélandu dostal přihrávku pět metrů od koncové čáry, prosmýkl se kolem soupeřů a v rohu položil vítěznou pětku. Japonci dokázali na mistrovství světa vyhrát poprvé od roku 1991, na předchozích pěti šampionátech usilovali o vítězství marně. Po historickém výsledku dojetím slzeli stejně jako jejich fanoušci na stadionu v Brightonu.

"Je to trochu k neuvěření. Říkali jsme si, že bychom mohli hrát rovnocennou partii, ale porazit Jižní Afriku je úžasný úspěch pro tenhle tým. Skvělý den pro japonské ragby. Děti v Japonsku budou chtít tohle vidět a hrát za reprezentaci na příštím mistrovství světa," řekl kouč vítězného celku Eddie Jones s odkazem na šampionát v roce 2019, který bude hostit právě Japonsko. "Tohle je teprve začátek. Teď je cílem postoupit do čtvrtfinále. Za čtyři dny nás čeká Skotsko, takže nesmíme usnout na vavřínech," uvedl australský trenér.

Vedle Hesketha byl dalším japonským hrdinou Ajumu Goromaru, jenž přispěl k vítězství 23 body, včetně pěti trestných kopů. "To bylo moc. Položili jsme sice čtyři pětky, ale nehráli jsme disciplinovaně. Oni skvěle bránili, ale zklamali jsme," uvedl kouč JAR Heyneke Meyer.

Utkání mezi Japonskem a Jižní Afrikou nabídl tuhý boj
Utkání mezi Japonskem a Jižní Afrikou nabídl tuhý boj

Témata: