+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
25. září 2015 • 16:38

Akcí v projektu ČUS Sportuj s námi přibývá, vede atletika

Autor:
Předseda České unie sportu Miroslav Jansta se šéfem Synotu a senátorem Ivem Valentou
TOP VIDEA
NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka krásně vyškrábl míč v letu pod břevnem NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka krásně vyškrábl míč v letu pod břevnem
Tři generace Fuksů na jedné lodi. Pojedeme takhle mistrovství republiky, smál se dědeček Martina Fuksy Tři generace Fuksů na jedné lodi. Pojedeme takhle mistrovství republiky, smál se dědeček Martina Fuksy
VŠECHNA VIDEA ZDE

S výrazně navýšeným počtem akcí a s novým titulárním sponzorem, jímž se stala skupina SYNOT, úspěšně pokračuje 2. ročník projektu České unie sportu „ČUS SPORTUJ S NÁMI“. Zatímco kalendář minulého ročníku obsahoval 180 akcí, program na rok 2015 jich zahrnuje už 500. A jestliže se do nich při premiéře zapojilo celkem 167 279 sportovců (z toho 90 881 do osmnácti let), nyní lze předpokládat podstatný nárůst účastníků.„Nechceme vymýšlet zbytečně žádné nové kampaně a soutěže, ale především pomáhat pořadatelům akcí, které jsou už zaběhnuté a mají tradici. Těm poskytujeme mediální, organizační i finanční podporu. Je to důležitá kapka v moři aktivit, aby co nejvíce lidí – a zejména dětí – u nás sportovalo. Jsme velice rádi, že skupina SYNOT, která už více než dvacet let podporuje sport v České republice významnými částkami, se zapojila také do tohoto projektu,“ ocenil účast nového hlavního partnera předseda České unie sportu Miroslav Jansta.

Z pěti stovek akcí, které se letos v rámci projektu uskutečnily či ještě uskuteční, je jich nejvíc orientovaných na atletiku (147), následují sportovních dětské dny (63), fotbalové turnaje (49), turistické pochody (48) a cyklistické závody (46). Zastoupeny jsou však i méně tradiční odvětví jako jóga, šachy, karate nebo kuželky.

Projekt ČUS Sportuj s námi letos rozdal přes 29 milionů

„Je třeba, aby docházelo ke zvyšování zájmu o sport ze strany veřejnosti a zejména mládeže. Statistiky poukazující na počty obézních lidí – a především dětí – v České republice jsou alarmující. Navíc považujeme za velmi důležitý také rozvoj regionálního sportu, kterému se skupina SYNOT dlouhodobě věnuje,“ vysvětlil senátor a podnikatel Ivo Valenta sponzorský vstup do projektu, jehož rozpočet byl minulý rok skoro 30 milionů korun.

Neodmyslitelným patronem projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI je od jeho začátku Jakub Kohák. Herec, režisér a vášnivý sportovec se také už několika akcí aktivně zúčastnil. „Ale nikdy nejdu naplno, protože bych vyhrál a zkazil radost ostatním. A také chci vypadat dobře na fotografiích v cíli. Teď se chystám na Velkou Kunratickou. Kdysi jako mladík jsem tam skončil dvanáctý a také teď mám před sebou velkou výzvu v podobě sázky se třemi kamarády o velice hodnotnou cenu,“ popisoval svůj nejbližší sportovní cíl Jakub Kohák.

Témata:  sport, ČUS, jansta, atletika
 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze