15. listopadu 2015 • 16:29

Český úspěch na Slovensku. Judista Klammert je mistrem Evropy do 23 let

Autor: ,
V Bratislavě vyhrál ve váze do 90 kg pět soubojů včetně finále s Nizozemcem Harderem.
TOP VIDEA
Vítkovice - Zlín: To se jen tak nevidí. Domácí měli výhodu, vstřelili si vlastní gól Vítkovice - Zlín: To se jen tak nevidí. Domácí měli výhodu, vstřelili si vlastní gól
TOP 5 gólů 17. kola: Fillovo sólo, luxusní přímák i Čermákova dělovka TOP 5 gólů 17. kola: Fillovo sólo, luxusní přímák i Čermákova dělovka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Judista David Klammert vybojoval jako třetí český reprezentant v historii titul mistra Evropy do 23 let. Na šampionátu v Bratislavě vyhrál ve váze do 90 kg všech pět soubojů včetně finále s Nizozemcem Ricem Harderem. Před Klammertem získali zlato v třiadvacítkách Pavel Petřikov v roce 2008 a o čtyři roky později Lukáš Krpálek.Klammert získal titul po vítězstvích nad domácím Slovákem Štanclem, Němcem Kurbjeweitem, Kocojevem z Ázerbájdžánu, Polákem Szczepaniakem i finálovým soupeřem Harderem. Toho porazil technikou soto-maki-komi.

"Je to můj dosud největší sportovní úspěch," citoval Klammerta web Českého svazu juda. "Cítil jsem, že mám dnes formu, kterou jsem chtěl prodat. Ve finále jsem dobře načasoval chvat a Holanďana jsem překvapil," popsal. "Rád bych se ještě pokusil o olympiádu, i když to bude velice těžké, v dalším cyklu ale olympijským hrám podřídím všechno," dodal jednadvacetiletý rodák z Kroměříže.

Na ME do 23 let startovalo celkem pět zástupců českého juda. Jiří Petr obsadil 7. místo ve váze do 81 kg, Jakuba Ječmínka (73 kg) vyřadil ve 2. kole pozdější vítěz Němec Zingg a David Pulkrábek (60 kg) i Elizaveta Gerasimenková (48 kg) prohráli úvodní souboje.