+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
24. března 2016 • 05:00

SPORT MAGAZÍN už dnes! Tabulka lže, čísla ne. Sportem otřásá revoluce

Autor:
TOP VIDEA
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nedělejme z fotbalu vědu. Kolikrát už jste tohle slyšeli? A kolikrát jste uznale pokývali hlavou? Pak vězte, že jste na velkém omylu. Špičkový sportovní svět se neobejde bez detailních odborných poznatků napříč obory. Tématu se rozsáhle věnuje - pozor, neobvykle už čtvrteční - Sport Magazín.Znalci filmu Moneyball s Bradem Pittem v hlavní roli nebudou překvapeni. V NHL, NBA a top fotbalových klubech už dávno nepodceňují práci kvantitativních analytiků, matematiků, fyziků a statistiků. Tenhle trend prudce nabývá na síle.

A hodně za to může Matthew Benham, sázkový magnát, který složil státnice z fyziky na Oxfordské univerzitě. V současnosti řídí vlastním originálním stylem dva fotbalové kluby: anglický Brentford a dánský Midtjylland. Ve Sport Magazínu si přečtete jeho nevšední příběh, myšlenky a zkušenosti.

Jeho zásadní motto zní: „Tabulka lže! A výsledky jsou zavádějící, protože je zkresluje štěstí a náhoda.“

Zažité hokejové postupy zase bourá český web The Hockey Ninja. Zakladatel této stránky Jan Morkes vypráví v rozhovoru o číslech, která ovlivnila kariéry mužů jako Patrice Bergeron nebo Chris Kunitz, ale taky se ohlíží za českou hrou na loňském mistrovství světa.

A možná vás bude zajímat, která česká laboratoř získala z Chelsea jedno kožené testovací křeslo. Proč? A k čemu? I tyhle odpovědi k fenoménu moderní sportovní vědy najdete ve čtvrtečním Sport Magazínu.

Z dalšího obsahu čtvrtečního Sport Magazínu

Uniklo z facebooku: Lukáš Vácha

Světový fotbal: zajímavosti z nejlepších

Vysoká hra Zdeňka Haníka: o hledání vítězných typů

Auto: Suzuki Vitara S 4x4 AllGrip

Můj první gól: Eduard Poustka

Sportovní TV přenosy na celý týden

Sport Magazín vychází už ve čtvrtek

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze