24. března 2016 • 05:00

SPORT MAGAZÍN už dnes! Tabulka lže, čísla ne. Sportem otřásá revoluce

Autor:
TOP VIDEA
Vízek o soudu s Berbrem: Na FAČR je hodně svědků proti mně, ale momentálně sedí! Vízek o soudu s Berbrem: Na FAČR je hodně svědků proti mně, ale momentálně sedí!
Messiho TOP 5 GÓLŮ sezony: Pumelice i chytré zasekávačky Messiho TOP 5 GÓLŮ sezony: Pumelice i chytré zasekávačky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nedělejme z fotbalu vědu. Kolikrát už jste tohle slyšeli? A kolikrát jste uznale pokývali hlavou? Pak vězte, že jste na velkém omylu. Špičkový sportovní svět se neobejde bez detailních odborných poznatků napříč obory. Tématu se rozsáhle věnuje - pozor, neobvykle už čtvrteční - Sport Magazín.Znalci filmu Moneyball s Bradem Pittem v hlavní roli nebudou překvapeni. V NHL, NBA a top fotbalových klubech už dávno nepodceňují práci kvantitativních analytiků, matematiků, fyziků a statistiků. Tenhle trend prudce nabývá na síle.

A hodně za to může Matthew Benham, sázkový magnát, který složil státnice z fyziky na Oxfordské univerzitě. V současnosti řídí vlastním originálním stylem dva fotbalové kluby: anglický Brentford a dánský Midtjylland. Ve Sport Magazínu si přečtete jeho nevšední příběh, myšlenky a zkušenosti.

Jeho zásadní motto zní: „Tabulka lže! A výsledky jsou zavádějící, protože je zkresluje štěstí a náhoda.“

Zažité hokejové postupy zase bourá český web The Hockey Ninja. Zakladatel této stránky Jan Morkes vypráví v rozhovoru o číslech, která ovlivnila kariéry mužů jako Patrice Bergeron nebo Chris Kunitz, ale taky se ohlíží za českou hrou na loňském mistrovství světa.

A možná vás bude zajímat, která česká laboratoř získala z Chelsea jedno kožené testovací křeslo. Proč? A k čemu? I tyhle odpovědi k fenoménu moderní sportovní vědy najdete ve čtvrtečním Sport Magazínu.

Z dalšího obsahu čtvrtečního Sport Magazínu

Uniklo z facebooku: Lukáš Vácha

Světový fotbal: zajímavosti z nejlepších

Vysoká hra Zdeňka Haníka: o hledání vítězných typů

Auto: Suzuki Vitara S 4x4 AllGrip

Můj první gól: Eduard Poustka

Sportovní TV přenosy na celý týden

Sport Magazín vychází už ve čtvrtek