+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
4. dubna 2016 • 12:50

Ceny Fair Play dostali Bobrovský i slavný Malysz za pomoc Prokopovi

Autor:
Slavný polský skokan na lyžích a současný jezdec rallye Adam Malysz dostal Zvláštní cenu Fair Play
TOP VIDEA
Užili jsme si možnost bojovat spolu za jeden tým, říká Nadal Užili jsme si možnost bojovat spolu za jeden tým, říká Nadal
CELÝ SESTŘIH: Zlín - Slavia 1:1. Hosté mají rekord, padl vlastenec i penalta CELÝ SESTŘIH: Zlín - Slavia 1:1. Hosté mají rekord, padl vlastenec i penalta
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bývalý basketbalový reprezentant a úspěšný trenér Jan Bobrovský byl při vyhlašování Cen Fair Play oceněn Hlavní cenou za celoživotní postoj. Zvláštní cenu Fair Play dostal slavný polský skokan na lyžích a současný jezdec rallye Adam Malysz, který na Rallye Dakar pomohl českému závodníkovi Martinu Prokopovi.Hlavní cenu za celoživotní postoj obdržel legendární basketbalový hráč a trenér Jan Bobrovský, který v aktivní kariéře hrál na OH 1972 v Mnichově a získal dvě medaile na mistrovství Evropy. Jako trenér přispěl jako asistent ke stříbrné medaili mužské reprezentace na evropském šampionátu 1985 a jako hlavní trenér ženského národního týmu získal na ME stříbro a bronz.

„Jsem trochu překvapen. Mě to těší a jsem za to velmi rád,“ uvedl Bobrovský.

Adam Malysz, jeden z nejlepších skokanů na lyžích historie, si vysloužil Zvláštní cenu Fair Play za to, že na Rallye Dakar pomohl českému pilotovi Martinu Prokopovi, který havaroval a jeho vůz skončil na střeše.

„Adam Malysz nelitoval ztraceného času, u české posádky zastavil a pomohl s otočením auta zpátky na kola. Díky jeho nezištné pomoci mohl Martin Prokop v soutěži pokračovat. Už předtím Adam Malysz podobně pomohl španělskému soupeři,“ píše se v odůvodnění.

Ocenili i skupinu horolezců

Zvláštní cenu Český klub Fair Play neuděluje pravidelně, většinou právě v případě, že chce poukázat na čin cizího státního příslušníka, který pomohl českému sportovci.

„Chtěl bych srdečně poděkovat Českému klubu Fair Play. Velmi si tohoto ocenění vážím a považuju ho za čest,“ uvedl Malysz. Cenu za něho převzala polská velvyslankyně v Česku Grazyna Bernatowiczová. „Celá kariéra Adama Malysze byla založená na tom, že sportoval ne proto, aby vítězil za každodu cenu,“ uvedla Bernatowiczová.

Mezi oceněnými byl i cyklista Zdeněk Štybar, který obdržel děkovný dopis za to, že na soustředění na Malorce věnoval skupině mladých cyklistů pod vedením Pavla Vršeckého svůj čas a také materiál v hodnotě desítek tisíc korun.

Skupina horolezců, v které spolu s Janem Trávníčkem, Mirkou Jirkovou, Lukášem Krejčím, Pavlem Michutem nechyběl trenér mužské biatlonové reprezentace Maek Lejsek byla oceněna za to, že při expedici na Manaslu vzdala vlastní výstup, aby pomohla francouzskému a rakouskému horolezci, který bohužel navzdory jejich zásahu nepřežil.

Témata: 
 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze