4. ledna 2017 • 14:44

Kalendář sportovních akcí v roce 2017: Přehled očekávaných událostí

Autor:
Gabriela Koukalová byla z pohledu českých fanoušků největší hvězdou Světového poháru v Novém Městě na Moravě
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Skvělá chorea, zpackaná standardka a pády Krmenčíka LIGA NARUBY: Skvělá chorea, zpackaná standardka a pády Krmenčíka
Messi vs. Ronaldo = kličky, góly, penalty! Kdo zažil lepší sezonu? Messi vs. Ronaldo = kličky, góly, penalty! Kdo zažil lepší sezonu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zajímá vás, jaké sportovní události jsou připravené na rok 2017? Podívejte se do kompletního přehledu plánovaných sportovních akcí. Které vrcholné podniky budou přímo v České republice? Bude opravdu na výběr. Vrcholem může být v září třeba unikátní tenisový turnaj Laver Cup, ale zajímavé sportovní akce na vás čekají už v lednu. Podívejte se!



LEDEN

           
2.-14. MOTORISMUS: Rallye Dakar v Paraguay, Bolívii a Argentině
2.-8. BIATLON: Světový pohár v Oberhofu (Něm.)  
3.  BASKETBAL: Liga mistrů mužů, Nymburk - Frankfurt
3.-4. BĚH NA LYŽÍCH: Závody SP a Tour de Ski v Obertsdorfu (Něm.)
4. SKOKY NA LYŽÍCH: Závod SP a Turné čtyř můstků v Innsbrucku (Rak.)
  BASKETBAL: Evropská liga žen, ZVVZ USK Praha - Schio
6. BĚH NA LYŽÍCH: Závody SP a Tour de Ski v Toblachu (It.)
  LEDNÍ HOKEJ: Finále mistrovství světa do 20 let v Montrealu (Kan.)
  SKOKY NA LYŽÍCH: Závod SP a závěrečný díl Turné čtyř můstků v Bischofshofenu (Rak.)
6.-8. RYCHLOBRUSLENÍ: Mistrovství Evropy ve víceboji v Heerenveenu (Niz.)
7.-8. BĚH NA LYŽÍCH: Závody SP a Tour de Ski ve Val Di Fiemme (It.)
9. FOTBAL: Vyhlášení výsledků ankety FIFA o nejlepšího fotbalistu světa v Curychu (Švýc.)
10. LEDNÍ HOKEJ: Semifinále play off Ligy mistrů  
10.-15. BIATLON: Světový pohár v Ruhpoldingu (Něm.)  
11. BASKETBAL: Liga mistrů mužů, Soluň - Nymburk (Řec.)
  BASKETBAL: Evropská liga žen, ZVVZ USK Praha - Györ
11.-29. HÁZENÁ: Mistrovství světa mužů ve Francii  
12.-14. SPORTOVNÍ STŘELBA: Grand Prix České republiky v Plzni
13.-15. BOBY A SKELETON: Mistrovství Evropy ve Winterbergu (Něm.)
  RYCHLOBRUSLENÍ: ME v short tracku v Turíně (It.)
16.-22. MOTORISMUS: Rallye Monte Carlo, mistrovství světa v automobilových soutěžích v Monte Carlu (Mon.)
16.-29. TENIS: Australian Open v Melbourne (Aust.)  
17. LEDNÍ HOKEJ: Semifinále play off Ligy mistrů  
  BASKETBAL: Liga mistrů mužů, Nymburk - Monako
17.-22. BIATLON: Světový pohár v Antholz-Anterselvě (It.)
18. VOLEJBAL:  Liga mistrů mužů, Dukla Liberec - Berlín
  BASKETBAL: Evropská liga žen, Wisla Krakov - ZVVZ USK Praha (Pol.)
20.-22. SQUASH: Czech Open juniorů v Praze    
25. BASKETBAL: Liga mistrů mužů, Domžale - Nymburk (Slovin.)
  BASKETBAL: Evropská liga žen, ZVVZ USK Praha - Mersin Büyüksehir
25.-29. KRASOBRUSLENÍ: Mistrovství Evropy v Ostravě  
27.-29. SANĚ: Mistrovství světa v Innsbrucku (Rak.)  
28.-29. CYKLOKROS: Mistrovství světa v Bieles (Luc.)  
             

ÚNOR

           
1. BASKETBAL: Evropská liga žen, Montpellier - ZVVZ USK Praha (Fra.)
1.-5. BIATLON: Mistrovství Evropy juniorů v Novém Městě na Moravě
2. VOLEJBAL: Liga mistrů mužů, Berlín - Dukla Liberec (Něm.)
3.-5. TENIS: Davisův pohár, Austrálie - Česko v Melbourne (Aust.)
5. AMERICKÝ FOTBAL: Super Bowl v Houstonu (USA)
7. LEDNÍ HOKEJ: Finále play off Ligy mistrů  
7.-14. LEDNÍ HOKEJ: Mistrovství světa žen do 18 let v Přerově
7.-19. ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: Mistrovství světa ve sjezdovém lyžování ve Svatém Mořici (Švýc.)
8. BASKETBAL: Evropská liga žen, ZVVZ USK Praha - Dynamo Kursk
9.-12. LEDNÍ HOKEJ: Švédské hokejové hry v Göteborgu (Švéd.)
  RYCHLOBRUSLENÍ: Mistrovství světa na jednotlivých tratích v Kangnungu (Kor.)
9.-19. BIATLON: Mistrovství světa v Hochfilzenu (Rak.)  
10.-12. MOTORISMUS: Švédská rallye, mistrovství světa v automobilových soutěžích (Švéd.)
11.-12. TENIS: Fed Cup, Česko - Španělsko v Ostravě  
14.-15. FOTBAL: Osmifinálová utkání Ligy mistrů  
15. VOLEJBAL: Liga mistrů mužů, Dukla Liberec - Lube Civitanova
  BASKETBAL: Evropská liga žen, ZVVZ USK Praha - Fenerbahce Istanbul
15.-19. BADMINTON: Mistrovství Evropy týmů v Lubinu (Pol)
16. FOTBAL: Evropská liga      
17. FOTBAL: Start jarní části ePojisteni.cz ligy  
17.-26. BOBY: Mistrovství světa v Königssee (Něm.)  
19. BĚŽECKÉ LYŽOVÁNÍ: Jizerská padesátka, závod Ski Classics v dálkovém lyžování v Bedřichově
21.-22. FOTBAL: Osmifinálová utkání Ligy mistrů  
22. BASKETBAL: Evropská liga žen, Schio - ZVVZ USK Praha (It.)
22.-5.3. KLASICKÉ LYŽOVÁNÍ: Mistrovství světa v Lahti (Fin.)
23. FOTBAL: Evropská liga      
24. FOTBAL: Los osmifinále Evropské ligy v Nyonu (Švýc.)
25.-26. RYCHLOBRUSLENÍ: Mistrovství světa ve sprintech v Calgary (Kan.)
27.-5.3. BIATLON: Světový pohár v Pchjongčchangu (Kor.)
             

BŘEZEN

           
1. VOLEJBAL: Liga mistrů mužů, Rzeszów - Dukla Liberec (Pol.)
3.-5. ATLETIKA: Halové mistrovství Evropy v Bělehradě (Srb.)
4.-5. RYCHLOBRUSLENÍ: Mistrovství světa ve víceboji v Hamaru (Nor.)
  JUDO: European Open v Praze    
6. LEDNÍ HOKEJ: Start play off Tipsport extraligy  
7.-8. FOTBAL: Osmifinálová utkání Ligy mistrů  
7.-12. BIATLON: Světový pohár v Ťumeni (Rus.)  
8.-19. AKROBATICKÉ LYŽOVÁNÍ: Mistrovství světa v akrobatickém lyžování a snowboardingu v Sierra Nevadě (Špa.)
9. FOTBAL: Osmifinále Evropské ligy    
10.-12. MOTORISMUS: Mexická rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích (Mex.)
  RYCHLOBRUSLENÍ: Mistrovství světa na krátké dráze v Rotterdamu (Niz.)
14.-15. FOTBAL: Osmifinálová utkání Ligy mistrů  
14.-19. BIATLON: Světový pohár v Oslu (Nor.)    
16. FOTBAL: Osmifinálová utkání Evropské ligy  
17. FOTBAL: Los čtvrtfinále Ligy mistrů a Evropské ligy
18.-26. CURLING: Mistrovství světa žen v Pekingu (Čína)  
19. BĚH NA LYŽÍCH: Finále a závěrečné závody SP v Ťumeni (Rus.)
  BIATLON: Závěrečné závody SP v Oslu (Nor.)  
  ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: Finále a závěrečné závody SP ve sjezdovém lyžování v Aspenu (USA)
22. FOTBAL: Příprava, Česko - Litva    
25. SNOWBOARDING: Závody SP ve snowboardingu (slopestyle) ve Špindlerově Mlýně
26. MOTORISMUS: Velká cena Kataru, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Losailu (Kat.)
  MOTORISMUS: Velká cena Austrálie, závod mistrovství světa vozů formule 1 v Melbourne (Aust.)
  SKOKY NA LYŽÍCH: Závěrečný závod SP ve skocích na lyžích (lety muži) v Planici (Slovi.)
  FOTBAL: Kvalifikace MS 2018, San Marino - Česko (San Marino)
  ATLETIKA: Mistrovství světa v cross country v Kampale (Uga.)
29.-2.4. KRASOBRUSLENÍ: Mistrovství světa v Helsinkách (Fin.)
             

DUBEN

           
1. ATLETIKA: Pražský půlmaraton v Praze    
1.-8. LEDNÍ HOKEJ: Mistrovství světa žen v Plymouthu (USA)
1.-9. CURLING: Mistrovství světa mužů v Edmontonu (Kan.)
  VZPÍRÁNÍ: Mistrovství Evropy ve Splitu (Chor.)  
7.-9. MOTORISMUS: Francouzská rallye, mistrovství světa v automobilových soutěžích (Fra.)
  TENIS: Čtvrtfinále Davis Cupu    
8. DOSTIHY: Velká národní v Liverpoolu (Brit.)  
9. MOTORISMUS: Velká cena Číny, mistrovství světa vozů formule v Šanghaji (Čína)
  MOTORISMUS: Velká cena Argentiny, mistrovství světa silničních motocyklů v Termas De Río Hondo (Arg.)
11. LEDNÍ HOKEJ: Start play off Stanley Cupu NHL  
11.-12. FOTBAL: Čtvrtfinálová utkání Ligy mistrů  
12.-16. DRÁHOVÁ CYKLISTIKA: Mistrovství světa v Hongkongu (Čína)
13. FOTBAL: Čtvrtfinálová utkání Evropské ligy  
13.-23. LEDNÍ HOKEJ: Mistrovství světa do 18 let v Popradu a Spišské Nové Vsi (Slove.)
15. BASKETBAL: Start play off NBA    
16. MOTORISMUS: Velká cena Bahrajnu, mistrovství světa vozů formule 1 v Sáchiru (Bahr.)
18.-19. FOTBAL: Čtvrtfinálová utkání Ligy mistrů  
20. FOTBAL: Čtvrtfinálová utkání Evropské ligy  
20.-23. JUDO: Mistrovství Evropy ve Varšavě (Pol.)  
21. FOTBAL: Los semifinále Ligy mistrů a Evropské ligy
21.-23. SQUASH: Czech Open v Praze    
22.-23. TENIS: Semifinále Fed Cupu      
22.-29. CURLING: Mistrovství světa smíšených dvojic v Lethbridge (Kan.)
23. MOTORISMUS: Velká cena Ameriky, mistrovství světa silničních motocyklů v Austinu (USA)
26.-29. SQUASH: Mistrovství Evropy týmů v Helsinkách (Fin.)
27.-30. LEDNÍ HOKEJ: České hokejové hry    
28.-30. MOTORISMUS: Argentinská rallye, mistrovství světa v automobilových soutěžích (Arg.)
30. MOTORISMUS: Velká cena Ruska, mistrovství světa vozů formule 1 v Soči (Rus.)
             

KVĚTEN

         
1.-6. TENIS: Prague Open žen v Praze    
2.-3. FOTBAL: Semifinálová utkání Ligy mistrů  
3.-8. SPORTOVNÍ STŘELBA: Grand Prix Osvobození v Plzni
4. FOTBAL: Semifinálová utkání Evropské ligy  
5. ATLETIKA: Diamantová liga v Dauhá (Katar)  
5.-21. LEDNÍ HOKEJ: Mistrovství světa v Kolíně nad Rýnem a Paříži (Něm./Fra.)
5. LEDNÍ HOKEJ: Mistrovství světa, Česko - Kanada v Paříži (Fra.)
6. LEDNÍ HOKEJ: Mistrovství světa, Česko - Bělorusko v Paříži (Fra.)
6.-28. CYKLISTIKA: Giro d'Italia (It.)    
7. ATLETIKA: Pražský maraton v Praze    
  MOTORISMUS: Velká cena Španělska, mistrovství světa silničních motocyklů v Jerezu (Špa.)
8. LEDNÍ HOKEJ: Mistrovství světa, Česko - Finsko v Paříži (Fra.)
9.-10. FOTBAL: Semifinálová utkání Ligy mistrů  
11. FOTBAL: Semifinálová utkání Evropské ligy  
  LEDNÍ HOKEJ: Mistrovství světa, Česko - Norsko v Paříži (Fra.)
11.-14. PLÁŽOVÝ VOLEJBAL: Turnaj Světového okruhu v Praze
  SQUASH: Mistrovství Evropy do 15 a 17 let v Praze
12. LEDNÍ HOKEJ: Mistrovství světa, Česko - Slovinsko v Paříži (Fra.)
13. ATLETIKA: Diamantová liga v Šanghaji (Čína)  
14. MOTORISMUS: Velká cena Španělska, mistrovství světa vozů formule 1 v Barceloně (Špa.)
  LEDNÍ HOKEJ: Mistrovství světa, Česko - Francie v Paříži (Fra.)
16.-21. ZÁPAS: Mistrovství Evropy v Bělehradu (Srb.)  
16. LEDNÍ HOKEJ: Mistrovství světa, Česko - Švýcarsko v Paříži (Fra.)
17. FOTBAL: Finále českého poháru - MOL Cupu  
18. LEDNÍ HOKEJ: Čtvrtfinále mistrovství světa v Paříži a Kolíně nad Rýnem (Fra./ Něm.)
19.-21. MOTORISMUS: Portugalská rallye, mistrovství světa v automobilových soutěžích (Port.)
20.-21. CYKLISTIKA: Závod SP v cross country horských kol v Novém Městě na Moravě
20. LEDNÍ HOKEJ: Semifinále mistrovství světa v Kolíně nad Rýnem (Něm.)
21. LEDNÍ HOKEJ: Finále a zápas o třetí místo na mistrovství světa Kolíně nad Rýnem (Něm.)
  MOTORISMUS: Velká cena Francie, mistrovství světa silničních motocyklů v Le Mans (Fra.)
24. FOTBAL: Finálové utkání Evropské ligy ve Stockholmu (Švéd.)
26.-28. VESLOVÁNÍ: Mistrovství Evropy v Račicích  
27. ATLETIKA: Diamantová liga v Eegene (USA)  
  FOTBAL: Poslední kolo ePojisteni.cz ligy  
28. MOTORISMUS: Velká cena Monaka, mistrovství světa vozů formule 1 v Monte Carlu (Mon.)
28.-11.6. TENIS: French Open v Paříži (Fra.)    
29.-5.6. STOLNÍ TENIS: Mistrovství světa v Düsseldorfu (Něm.)
             

ČERVEN

         
1.-4. VODNÍ SLALOM: Mistrovství Evropy v Tacenu (Slovi.)
3. FOTBAL: Finálové utkání Ligy mistrů v Cardiffu (Brit.)
4. MOTORISMUS: Velká cena Itálie, mistrovství světa silničních motocyklů v Mugellu (It.)
8. ATLETIKA: Diamantová liga v Římě (It.)    
9.-11. MOTORISMUS: Italská rallye, mistrovství světa v automobilových soutěžích (It.)
10. MOTORISMUS: Grand Prix České republiky, závod MS na ploché dráze v Praze
  FOTBAL: Kvalifikace MS 2018, Norsko - Česko (Nor.)
11. MOTORISMUS: Velká cena Kanady, mistrovství světa vozů formule 1 v Montrealu (Kan.)
  MOTORISMUS: Velká cena Katalánska, mistrovství světa silničních motocyklů v Barceloně (Špa.)
12.-17. ŠERM: Mistrovství Evropy v Tbilisi (Gruz.)  
15. ATLETIKA: Diamantová liga v Oslu (Nor.)  
16.-18. VODNÍ SLALOM: Závody SP v Praze    
  TRIATLON: Mistrovství Evropy v Kitzbühelu (Rak.)
16.-25. BASKETBAL: Mistrovství Evropy žen v Praze a Hradci Králové
16.-30. FOTBAL: Mistrovství Evropy do 21 let v Polsku  
17.-24. MODERNÍ PĚTIBOJ: Mistrovství Evropy v Minsku (Běl.)
17.-2.7. FOTBAL: Pohár FIFA v Rusku    
18. MOTORISMUS: Velká cena Evropy, mistrovství světa vozů formule 1 v Baku (Ázer.)
  ATLETIKA: Diamantová liga ve Stockholmu (Švéd.)
  FOTBAL: Utkání ME do 21 let, Česko - Německo v Tychách (Pol.)
  TRIATLON: Mistrovství Evropy Ironman v Elsinore (Dán.)    
21. FOTBAL: Utkání ME do 21 let, Česko - Itálie v Tychách (Pol.)
23.-24 LEDNÍ HOKEJ: NHL draft v Chicagu (USA)  
24. FOTBAL: Utkání ME do 21 let, Česko - Dánsko v Tychách (Pol.)
24.-25. CYKLISTIKA: Mistrovství světa maratonu horských kol v Singenu (Něm.)
24.-2.7. INLINE HOKEJ: Mistrovství světa v Bratislavě (Slov.)
25. MOTORISMUS: Velká cena Nizozemska, mistrovství světa silničních motocyklů v Assenu (Niz.)
25.-1.7. SOFTBALL:Mistrovství Evropy žen v Bollate (It.)  
27.-2.7. BASEBALL: Pražský baseballový týden v Praze  
28. ATLETIKA: Zlatá tretra, mítink IAAF World Challenge v Ostravě
29.- 2.7. MOTORISMUS: Polská rallye, mistrovství světa v automobilových soutěžích (Pol.)
             

ČERVENEC

         
1. ATLETIKA: Diamantová liga v Paříži (Fra.)  
1.-11. HOKEJBAL: Mistrovství světa v Pardubicích  
1.-23. CYKLISTIKA: Tour de France (Fra.)    
2. MOTORISMUS: Velká cena Rakouska, mistrovství světa vozů formule 1 ve Spielbergu (Rak.)
3.-16. TENIS: Wimbledon v Londýně (Brit.)    
6. ATLETIKA: Diamantová liga v Lausanne (Švýc.)  
7.-16. SOFTBALL: Mistrovství světa mužů ve Whitehorse (Kan.)
9. MOTORISMUS: Velká cena Británie, mistrovství světa vozů formule 1 v Silverstone (Brit.)
  ATLETIKA: Diamantová liga v Londýně (Brit.)  
14.-16. RYCHLOSTNÍ KANOISTIKA: Mistrovství Evropy v Plovdivu (Bul.)
14.-30. PLAVÁNÍ: Mistrovství světa v Budapešti (Maď.)  
16. MOTORISMUS: Velká cena Německa, mistrovství světa silničních motocyklů v Sachsenringu (Něm.)
16. ATLETIKA: Diamantová liga v Rabatu (Mar.)  
19.-26. ŠERM: Mistrovství světa v Lipsku (Něm.)  
21. ATLETIKA: Diamantová liga v Monaku (Mon.)  
21.-4.8. SPORTOVNÍ STŘELBA: Mistrovství Evropy ve střelbě z brokových zbraní v Baku (Ázer.)
23. MOTORISMUS: Velká cena České republiky, závod MS v motokrosu v Lokti nad Ohří
25.-29. BIKROS: Mistrovství světa v Rock Hillu (USA)  
27.-30. MOTORISMUS: Finská rallye, mistrovství světa v automobilových soutěžích (Fin.)
  CYKLISTIKA: Mistrovství Evropy horských kol v Istanbulu (Tur.)
28. FOTBAL: Start nového ročníku první ligy    
28.-6.8. PLÁŽOVÝ VOLEJBAL: Mistrovství světa ve Vídni (Rak.)
30. MOTORISMUS: Velká cena Maďarska, mistrovství světa vozů formule 1 v Budapešti (Maď.)
             

SRPEN

           
4.-13. ATLETIKA: Mistrovství světa v Londýně (Brit.)  
6. MOTORISMUS: Velká cena České republiky, mistrovství světa silničních motocyklů v Brně
7.-13. LEDNÍ HOKEJ: Ivan Hlinka Cup týmů do 18 let v Břeclavi
8. FOTBAL: Utkání o Superpohár UEFA ve Skopje (Mak.)
10.-13. FLORBAL: Czech Open v Praze    
13. MOTORISMUS: Velká cena Rakouska, mistrovství světa silničních motocyklů ve Spielbergu (Rak.)
17.-20. MOTORISMUS: Německá rallye, mistrovství světa v automobilových soutěžích (Něm.)
18.-27. POZEMNÍ HOKEJ: Mistrovství Evropy v Amsterodamu (Niz.)
19.-10.9. CYKLISTIKA: Vuelta (Špa.)      
20. ATLETIKA: Diamantová liga v Birminghamu (Brit.)  
21.-26. ZÁPAS: Mistrovství světa v Paříži (Fra.)    
21.-27. BADMINTON: Mistrovství světa v Glasgow (Brit.)  
21.-28. MODERNÍ PĚTIBOJ: Mistrovství světa v Káhiře (Egypt)
22.-27. STOLNÍ TENIS: Turnaj série World Tour v Olomouci
23.-27. RYCHLOSTNÍ KANOISTIKA: Mistrovství světa v Račicích
23.-3.9. VOLEJBAL: Mistrovství Evropy mužů v Polsku  
24. ATLETIKA: Diamantová liga v Curychu (Švýc.)  
25.-27. MOTORISMUS: Barum rallye, závod seriálu mistrovství Evropy a mistrovství České republiky v automobilových soutěžích ve Zlíně
27. MOTORISMUS: Velká cena Belgie, mistrovství světa vozů formule 1 ve Spa-Francorchamps (Bel.)
  MOTORISMUS: Velká cena Británie, mistrovství světa silničních motocyklů v Silverstone (Brit.)
28.-3.9. JUDO: Mistrovství světa v Budapešti (Maď.)  
28.-10.9. TENIS: US Open v New Yorku (USA)    
28.-6.9. PLÁŽOVÝ VOLEJBAL: Mistrovství světa ve Vídni (Rak.)
30.-3.9. MODERNÍ GYMNASTIKA: Mistrovství světa v Pesaru (It.)
30.-11.9. SPORTOVNÍ STŘELBA: Mistrovství světa ve sportovní střelbě z brokových zbraní v Moskvě (Rus.)
31.-17.9. BASKETBAL: Mistrovství Evropy mužů v Turecko, Fnsku, Izraeli a Rumunsku
             

ZÁŘÍ

           
1. ATLETIKA: Diamantová liga v Bruselu (Bel.)  
  FOTBAL: Kvalifikace MS 2018, Česko - Německo v Praze
3. MOTORISMUS: Velká cena Itálie, mistrovství světa vozů formule 1 v Monze (It.)
4. FOTBAL: Kvalifikace MS 2018, Severní Irsko - Česko v Dublinu (Sev. Ir.)
5.-10. CYKLISTIKA: Mistrovství světa horských kol v Cairnsu (Aust.)
10. MOTORISMUS: Velká cena San Marina, mistrovství světa silničních motocyklů v Misanu (San Marino)
13. OLYMPISMUS: Mezinárodní olympijský výbor zvolí hostitele olympijských her v roce 2024 v Limě (Peru)
13.-17. STOLNÍ TENIS: Mistrovství Evropy družstev v Lucemburku (Luc.)
15. LEDNÍ HOKEJ: Start extraligy    
15.-17. MOTORISMUS: Zlatá přilba Pardubice    
17. MOTORISMUS: Velká cena Singapuru, mistrovství světa vozů formule 1 v Singapuru (Sing.)
17.-24. CYKLISTIKA: Mistrovství světa v silniční cyklistice v Bergenu (Nor.)
20.-1.10. VOLEJBAL: Mistrovství Evropy žen  v Ázerbájdžánu a Gruzii
22.-24. TENIS: Laver Cup v Praze      
22.-30. BOX: Mistrovství světa v Hamburku (Něm.)  
24. MOTORISMUS: Velká cena Aragonie, mistrovství světa silničních motocyklů v Alcanizu (Špa.)
24.-1.10. VESLOVÁNÍ: Mistrovství světa v Saratose (USA)  
27.-1.10. VODNÍ SLALOM: Mistrovství světa v Pau (Fra.)  
             

ŘÍJEN

           
1. MOTORISMUS: Velká cena Malajsie, mistrovství světa vozů formule 1 v Sepangu (Mal.)
2.-8. SPORTOVNÍ GYMNASTIKA: Mistrovství světa v Montrealu (Kan.)
5. FOTBAL: Kvalifikace MS 2018, Ázerbájdžán - Česko v Baku (Ázer.)
5.-8. MOTORISMUS: Katalánská rallye, mistrovství světa v automobilových soutěžích (Špa.)
8. DOSTIHY: Velká pardubická steeplechase v Pardubicích
  MOTORISMUS: Velká cena Japonska, mistrovství světa vozů formule 1 v Suzuce (Jap.)
  FOTBAL: Kvalifikace MS 2018,  Česko - San Marino
15. MOTORISMUS: Velká cena Japonska, mistrovství světa silničních motocyklů v Motegi (Jap.)
15.-22. LUKOSTŘELBA: Mistrovství světa v Mexico City (Mex.)
22. MOTORISMUS: Velká cena USA, mistrovství světa vozů formule 1 v Austinu (USA)
  MOTORISMUS: Velká cena Austrálie, mistrovství světa silničních motocyklů v Phillip Island (Aust.)
22.-29. TENIS: Turnaj mistryň v Singapuru    
26.-29. MOTORISMUS: Britská rallye, mistrovství světa v automobilových soutěžích ve Velké Británii
29. MOTORISMUS: Velká cena Malajsie, mistrovství světa silničních motocyklů v Sepangu (Mal.)
             

LISTOPAD

         
2.-5. LEDNÍ HOKEJ: Karjala Cup v Helsinkách (Fin.)  
5. MOTORISMUS: Velká cena Mexika, mistrovství světa vozů formule 1 v Mexiku
11.-12. TENIS: Finále Fed Cupu      
12. MOTORISMUS: Velká cena Brazílie, mistrovství světa vozů formule 1 v Sao Paulu (Bra.)
  MOTORISMUS: Velká cena Valencie, závěrečný závod mistrovství světa silničních motocyklů ve Valencii (Špa.)
13.-19. TENIS: Turnaj mistrů v Londýně (Brit.)    
16.-19. MOTORISMUS: Australská rallye, závěrečný podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích (Aust.)
17.-25. CURLING: Mistrovství Evropy v St. Gallenu (Švýc.)
24.-26. TENIS: Finále Davisova poháru    
26. MOTORISMUS: Velká cena Abú Zabí, závěrečný závod mistrovství světa vozů formule 1 v Abú Zabí (SAE)
28.-5.12. VZPÍRÁNÍ: Mistrovství světa v Anaheimu (USA)  
             

PROSINEC

         
1. FOTBAL: Losování skupin mistrovství světa 2018 v Moskvě (Rus.)
1.-9. FLORBAL: Mistrovství světa žen v Bratislavě (Slov.)
1.-17. HÁZENÁ: Mistrovství světa žen v Německu  
6.-16. FOTBAL: Mistrovství světa klubů (SAE)    
9.-17. SQUASH: Mistrovství světa v Manchesteru (Brit.)  
13.-17. PLAVÁNÍ: Mistrovství Evropy v krátkém bazénu v Kodani (Dán.)
14.-17. LEDNÍ HOKEJ: Channel One Cup v Moskvě (Rus.)
26.-5.1. LEDNÍ HOKEJ: Mistrovství světa do 20 let v Buffalu (USA)