+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
12. července 2017 • 11:56

Tragická smrt atleta na vozíku: Před MS mu spadla na hlavu diskařská klec

Autor:
Hendikepovaný vrhač Abdalláh Hajájí zemřel po nešťastné nehodě při tréninku na MS
TOP VIDEA
Vrba po postupu Plzně: Jsem rád, že starší hráči ukazují lidem, že fotbal hrát umějí Vrba po postupu Plzně: Jsem rád, že starší hráči ukazují lidem, že fotbal hrát umějí
SESTŘIH Ligy mistrů: Basilej - Manchester United 1:0. Fantastický Vaclík vychytal giganta SESTŘIH Ligy mistrů: Basilej - Manchester United 1:0. Fantastický Vaclík vychytal giganta
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mistrovství světa handicapovaných atletů, které začne v pátek v Londýně, mělo tragickou předehru. Při úterním tréninku v britské metropoli přišel o život vrhač Abdalláh Hajájí ze Spojených arabských emirátů. Podle národní federace handicapovaných sportovců na něj spadla ocelová diskařská klec."Nemohu mluvit o podrobnostech, ale mohu říct, že během odpoledního tréninku vrhačů na oficiálním tréninkovém hřišti Abdalláh prováděl svou obvyklou přípravu, když mu na hlavu spadla diskařská klec," uvedl místopředseda federace handicapovaných sportovců SAE Madžíd Usaímí. "Zdravotníci se mu snažili pomoct, ale nedokázali ho zachránit," dodal.

Tým Spojených arabských emirátů se i po tragické události šampionátu zúčastní. "Měli jsme schůzku a rozhodli se pokračovat s ještě větší chutí na počet našeho bratra Abdalláha," řekl Usaímí.

Šestatřicetiletý Hajájí, který byl připoután na vozík, předloni na MS v Dauhá obsadil páté místo v hodu diskem kategorie F34 a byl osmý ve vrhu koulí. Loni startoval na paralympiádě v Riu.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze