+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
17. července 2017 • 17:38

Letní deaflympiáda se blíží, Češi dávají největší šance Bartoškovi

Autor:
Čeští deaflympionici věří Marku Bartoškovi, který obhajuje tři medaile
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec
Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čtyři a půl tisíce sportovců z více než stovky zemí světa budou bojovat o úspěch na letní deaflympiádě v tureckém Samsunu. Mezi nimi i dvacítka Čechů, kteří se z celkových jednadvaceti sportovních disciplín představí v osmi. Nejvíc se očekává od střelce Marka Bartoška, který bude v Samsunu obhajovat tři medaile z předchozí deaflympiády v Sofii.„Nooo, s ohledem na to, co jsem přivezl ze Sofie, mi tak nějak chybí ta zlatá. A tu bych právě velmi rád získal. Jenže o ni usilují všichni…,“ pousměje se Marek Bartošek, jediný český zástupce ve střeleckém startovním poli.

Česká výprava odlétá do Turecka v sobotu ráno, deaflympiáda začíná v úterý 18. července a skončí o dvanáct dní později. Kromě střelby vyšlou Češi do boje svoje sportovce ještě v atletice, beach volejbalu, bowlingu, cyklistice, orientačním běhu, stolním tenise a klasickém tenise.

„Myslím, že budeme úspěšnější než na deaflympiádě v Tchaj-peji a v Sofii. Kdybychom vyrovnali nebo vylepšili výsledek z Melbourne, bylo by to krásné. Želízek v ohni máme vícero! Ale nerad bych je jmenoval a vytvořil na ně psychický nátlak. Viděl jsem seznam našich sportovců a mám dojem, že šanci na placku má každý,“ myslí si Bartošek, že není rozhodně jediným kandidátem na medaili.

Nominace na deaflympijské hry 2017

Atletika: Lenka Matoušková, Jakub Nosek.
Beach volejbal: Václav Boček, Ivana Votípková, Jan Žídek, Oldřiška Žídková
Bowling: Kateřina Janošcová, Kateřina Klofáčová, Lenka Kučabová, Pavlína Maléřová, Dáša Vohryzková.
Cyklistika: Roman Dohnal, David Studýnka.
Orientační běh: Anna Formánková.
Stolní tenis: Jaroslav Helus, Michal Kratochvíl, Roman Matouš.
Střelba: Marek Bartošek.
Tenis: Vít Procházka, Jaroslav Šmédek.

O překvapení by se mohl postarat třeba teprve patnáctiletý tenista Jaroslav Šmédek, který patří k největším tenisovým talentům u nás a za sebou má už řadu úspěchů. Čeká ho deaflympijská premiéra.

„Určitě si jede pro dobrý výsledek, ale necháme se překvapit. Přece jen bude hrát s dospělými soupeři, na což je sice zvyklý, ale nějaký výkonnostní rozdíl mezi nejlepšími tam asi bude. Bude záležet i na losu,“ poukazuje tenistův otec a jmenovec Jaroslav Šmédek starší.

Že Češi přivezou pět medailí, tipuje atlet Jakub Nosek, sportovní obojživelník, který v zimě mění atletiku za bobovou dráhu. „Rád bych zaútočil na nejcennější kov, ale nerad na sebe vytvářím tlak, tak zůstanu u obligátní odpovědi – mým cílem je neudělat ostudu,“ říká s nadsázkou Nosek.

Nejaktuálnější informace o deaflympiádě a výkonech našich sportovců budou dostupné na oficiálním webu Českého paralympijského výboru a také na facebookovém profilu i na Twitteru.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze