+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
27. července 2017 • 11:17

Češi mají po 12 letech zlato ze Světových her. Po rybáři uspěl vodní lyžař

Autor:
Adam Sedlmajer na Světových hrách ve Vratislavi, kde vybojoval zlatou medaili
TOP VIDEA
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky
CORNER CHALLENGE: Jabloneckým se nedařilo, dvakrát se trefil jen Mehanovič CORNER CHALLENGE: Jabloneckým se nedařilo, dvakrát se trefil jen Mehanovič
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vodní lyžování zná mnoho lidí spíš z dovolených, teď ho ale Čechům díky svému úspěchu na Světových hrách přiblížil Adam Sedlmajer i jako seriózní sport. V polské Vratislavi vybojoval zlato ve slalomu na vodních lyžích a navíc se dostal i do bojů o medaile ve skocích.Český sportovec si svou další velkou medaili musel vybojovat v dodatečné rozjížďce, kde porazil Steva Neveua z Kanady. Ve finálové jízdě projeli oba závodníci stejný počet branek. A tak museli jet ještě jednou na laně dlouhém 11,25 metru. Zatímco Francouz zvládl tři branky, Sedlmajer čtyři a mohl slavit vítězství.

Postaral se tak o to, že Česká republika získala první zlatou medaili na Světových hrách od roku 2005, kdy titul vybojoval Patrik Lexa v rybolovné technice.

„Naposledy jsem závodil na Světových hrách před dvanácti lety a tehdy jsem vypadl hned na začátku, tak tohle je pro mě docela zadostiučinění,“ radoval se po dojezdu Sedlmajer.

„Každého vítězství si hrozně cením, mám z toho obrovskou radost,“ prohlásil mistr světa a světový rekordman v kombinaci. Tento výsledek je však ještě trochu výš. „Určitě je to největší úspěch, patří mezi medaile z mistrovství světa a Evropy, Světové hry jsou rozšířené a uznávané.“

Do Polska odjížděl Sedlmajer v dobrém rozpoložení, v tréninku mu vše vycházelo. „Byl jsem opravdu dobře připravený a věřil jsem si. Z kvalifikace jsem postoupil bez problémů a bylo jasné, že bych mohl o medaili zabojovat,“ řekl pro olympic.cz.

Pro Česko to je čtvrtý cenný kov, před Sedlmajerem měl stříbro a bronz ploutvový plavec Jakub Jarolím, třetí byl orientační běžec Jakub Král.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze