+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
31. července 2009 • 10:35

Rozhodčí v házené: za korupci pětiletý trest!

Autor:
Španělský házenkář Carlos Prieto se snaží prosadit proti čínské obraně.
TOP VIDEA
Dukla - Slovácko: Slovácko si zahrálo s Duklou bago a Zajíc se trefil – 1:0 pro hosty Dukla - Slovácko: Slovácko si zahrálo s Duklou bago a Zajíc se trefil – 1:0 pro hosty
Jihlava - Sparta: Radost pohledět! Kubalík gentlemansky předložil kotouč Jiránkovi, ten ho doklepl do prázdné Jihlava - Sparta: Radost pohledět! Kubalík gentlemansky předložil kotouč Jiránkovi, ten ho doklepl do prázdné
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pětiletým zákazem činnosti potrestala Evropská házenkářská federace dva německé rozhodčí. Frank Lemme a Bernd Ullrich řídili v roce 2006 finále Poháru vítězů pohárů, po kterém celníci na moskevském letišti našli v Ullrichově zavazadle 50.000 dolarů.Oba sudí popřeli, že by zápas mezi ruským Čechovem a španělským Valladolidem nějak zmanipulovali. Tvrdili, že nevědí, jak se peníze do kufru dostali.

Událost prý nenahlásili, protože se báli, že by jim nikdo nevěřil. PVP tehdy vyhrál Čechov, který v prvním utkání podlehl o sedm branek, ale v domácí odvetě nad Valladolidem zvítězil potřebným osmigólovým rozdílem.

Oba Němci mají na pět let zakázanou jakoukoli činnost v mezinárodní házené. Evropská federace zároveň na dva roky vyloučila Čechov z pohárů za to, že při vyšetřování případu nespolupracoval. Všichni potrestaní se mohou do tří týdnů odvolat.

 Klasická verze
Mobilní verze