+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
31. července 2009 • 10:35

Rozhodčí v házené: za korupci pětiletý trest!

Autor:
Španělský házenkář Carlos Prieto se snaží prosadit proti čínské obraně.
TOP VIDEA
SESTŘIH: Dortmund - Hoffenheim 2:1. Kadeřábkova asistence nestačila, domácí pod novým koučem znovu slaví SESTŘIH: Dortmund - Hoffenheim 2:1. Kadeřábkova asistence nestačila, domácí pod novým koučem znovu slaví
SESTŘIH Premier League: Manchester City - Tottenham 4:1. Jasná výhra lídra, dva góly dal Sterling SESTŘIH Premier League: Manchester City - Tottenham 4:1. Jasná výhra lídra, dva góly dal Sterling
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pětiletým zákazem činnosti potrestala Evropská házenkářská federace dva německé rozhodčí. Frank Lemme a Bernd Ullrich řídili v roce 2006 finále Poháru vítězů pohárů, po kterém celníci na moskevském letišti našli v Ullrichově zavazadle 50.000 dolarů.Oba sudí popřeli, že by zápas mezi ruským Čechovem a španělským Valladolidem nějak zmanipulovali. Tvrdili, že nevědí, jak se peníze do kufru dostali.

Událost prý nenahlásili, protože se báli, že by jim nikdo nevěřil. PVP tehdy vyhrál Čechov, který v prvním utkání podlehl o sedm branek, ale v domácí odvetě nad Valladolidem zvítězil potřebným osmigólovým rozdílem.

Oba Němci mají na pět let zakázanou jakoukoli činnost v mezinárodní házené. Evropská federace zároveň na dva roky vyloučila Čechov z pohárů za to, že při vyšetřování případu nespolupracoval. Všichni potrestaní se mohou do tří týdnů odvolat.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze