1. srpna 2009 • 22:03

Triatlonista Ospalý získal posedmé český titul

Filip Ospalý
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky

Triatlonisté Filip Ospalý a Vendula Frintová vybojovali v předstihu tituly v mistrovství republiky. Oba favorité dnes v Mělníku vyhráli i třetí závod pětidílného seriálu na tratích 750 metrů plavání, 20 km cyklistika a 5 km běhu.

Ospalý porazil o 27 sekund svého kolegu z brněnského týmu Ekol elite Martina Krňávka a získal už sedmý domácí titul, čímž vyrovnal rekordní bilanci Tomáše Kočaře.

"Tomáš vyhrál sedmkrát za sebou, já teprve popáté v řadě, takže budu muset ještě chvíli vydržet," řekl České televizi s úsměvem třiatřicetiletý mistr Evropy z roku 2001.

Pětadvacetiletá Frintová je mistryní republiky počtvrté za sebou. Druhou Lenku Fanturovou v Mělníku porazila o 56 sekund. V šampionátu se hodnotí tři nejlepší výsledky z pěti závodů.

Třetí závod MČR v triatlonu v Mělníku (750 m plavání - 20 km cyklistika - 5 km běh):

Muži:
1. Ospalý 1:01:27, 2. Krňávek (oba Ekol elite team) -27, 3. Čelůstka (Labe Tri Club) -48, 4. Švarc (Slavia VŠ Plzeň) -1:00, 5. Jaňour -1:15, 6. Pospíchal (oba Ekol elite team) -1:24.