+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
23. března 2010 • 09:27

Londýn chce při OH plná hlediště, dá víc lístků fanouškům

Autor:
Archív
TOP VIDEA
Jarolím: Slavii bych Ligu mistrů přál, ale úplně přesvědčený o tom nejsem Jarolím: Slavii bych Ligu mistrů přál, ale úplně přesvědčený o tom nejsem
SESTŘIH Premier League: Manchester City - Everton 1:1. Padly dvě červené, pálil Rooney SESTŘIH Premier League: Manchester City - Everton 1:1. Padly dvě červené, pálil Rooney
VŠECHNA VIDEA ZDE

Do prodeje půjde celkem osm milionů vstupenek na olympijské hry v Londýně. Organizační výbor her v roce 2012 zvýšil počet lístků pro fanoušky o 300.000 kusů. Nechce, aby se opakovala situace s poloprázdnými stadiony jako při minulé letní olympiádě v Pekingu.Vstupenky se začnou prodávat na jaře příštího roku. Jejich ceny budou známy nejdříve koncem letošního roku.

Pro fanoušky v Británii a Evropské unii je určeno 75 procent vstupenek, o jejichž majitelích se bude rozhodovat losováním. Zbytek připadne divákům ze zbytku světa a sportovním federacím (13 procent), sponzorům (osm procent) a cestovním kancelářím (čtyři procenta).

"Jde nám v první řadě o to, aby naše soutěže byly dostupné po všech stránkách, a chceme, aby sportoviště byla zaplavena fanoušky," uvedl výkonný ředitel organizačního výboru Paul Deighton podle agentury Reuters.

Pořadatelé očekávají, že na prodeji lístků vydělají zhruba 400 milionů liber (11,3 miliardy korun). Rozpočet her činí dvě miliardy liber.

Na paralympijské soutěže bylo přidáno půl milionu lístků navíc, takže celkem bude pro fanoušky k dispozici deset milionů vstupenek na soutěže handicapovaných sportovců.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze