+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
25. března 2010 • 16:04

Basketbalistky vyrazí do lázní i na dřinu do hor

Autor:
Ivana Večeřová v dresu české reprezentace.
TOP VIDEA
Blažek: Agajev v Boleslavi? Brankáři ze Sovětského svazu nikdy nic nechytali Blažek: Agajev v Boleslavi? Brankáři ze Sovětského svazu nikdy nic nechytali
SESTŘIH: Hannover - Leverkusen 4:4. Střelecká show! Krásné branky i kiksy obrany SESTŘIH: Hannover - Leverkusen 4:4. Střelecká show! Krásné branky i kiksy obrany
VŠECHNA VIDEA ZDE

Více než čtyři měsíce, které ale budou rozdělené i dvěma dovolenými, bude trvat příprava basketbalových reprezentantek před největší letošní sportovní akcí v Česku, podzimním mistrovstvím světa. Hráčky se sejdou už 17. května a nový trenér Lubor Blažek jim připravil velmi rozmanitý program.Basketbalistky nejprve budou po sezoně od 17. do 21. května odpočívat v lázních v Bělohradě a za čtyři dny vyrazí na druhou část regenerace na týden do Tuniska. Pak už hráčky čekají méně oblíbené věci: vedle řady přípravných zápasů v červnu absolvují pětidenní kondiční kemp ve Špindlerově Mlýně a o dva měsíce později je totéž čeká na Štrbském Plese ve Vysokých Tatrách.

Blažek věří, že i pestrá skladba, rozbití stereotypů a častá změna prostředí pomohou k vytvoření dobré atmosféry v týmu. "To je pro nás naprosto klíčová věc. Pohoda v družstvu je první předpoklad úspěchu. Nemyslím, že by příprava byla extrémně dlouhá, téměř měsíc budou mít holky dovolenou. Jinak to myslím splňuje všechny požadavky pro tak velkou akci," řekl ČTK na tiskové konferenci Blažek.

"Na začátku přípravy půjde hlavně o to, abychom se všichni dobře poznali. Proto pobyt v lázních nebo v Tunisku můžeme do jisté míry brát jako určitý teambuilding. Přece jenom bude v družstvu několik nových holek, změnil se i realizační tým. Je nutností, abychom k sobě našli cestu," uvedl Blažek.

Během přípravy, v níž budou mít basketbalistky na přelomu června a července a července a srpna dovolenou, vyplněnou individuálním tréninkovým plánem, Blažek rozhodne, kterých dvanáct hráček vybere do týmu pro mistrovství.

Organizátoři šampionátu už mimochodem nastínili, jak bude fungovat předprodej vstupenek. Od 1. dubna je bude možné nakupovat na webu www.ticketportal.cz. Ceny se budou pohybovat od 60 do 900 korun v závislosti na atraktivitě utkání nebo místě v hledišti.

"Naším přáním je, aby se hrálo před plnými tribunami. I proto spolupracujeme se školami či basketbalovými oddíly, které mají zvýhodněné podmínky," prohlásil místopředseda České basketbalové federace Jiří Zídek.

 

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze