+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
TOP VIDEA
Unikátní VIDEO ze šlágru Sparta – Plzeň: Gesta trenérů i jiné pohledy na (ne)uznané góly Unikátní VIDEO ze šlágru Sparta – Plzeň: Gesta trenérů i jiné pohledy na (ne)uznané góly
Strýcová o přestupu jejího kouče k Plíškové: Je to podraz? Ano! Strýcová o přestupu jejího kouče k Plíškové: Je to podraz? Ano!
VŠECHNA VIDEA ZDE

O zdravotních účincích saunování se nepochybuje, ale návštěvu potírny lze povýšit nad pouhé uvolnění těla (pro někoho malé příjemné potrápení). Zajít se prohřát a zchladit je možné stylově. Stále více lidí čím dál pečlivěji vybírá místo, kam si pro ozdravný a osvěžující zážitek zajdou.Po vlně domácích saun pro dva, infrasaun a rychlých přístavků k jiným zařízením, jako jsou posilovny, solária či jiné wellness provozy, je tu konečně období komfortu. Speciální saunaparky a saunové světy si konkurují s těmi, které nechávají zřizovat hotely či velké sportovní areály. Vedle toho, že je v nich více místa a klidu, nabízejí také příjemné prostředí.

V sauně se totiž máme nejen potem zbavovat škodlivin, ale také se dobře cítit na duchu. Což je věc, jakou třeba temné chodby nebo studené holé zdi jen tak nenavodí. A protřelí návštěvníci také vědí, jak může dřevo i jiné součásti kdysi nového zařízení zchátrat. To se u čerstvé konkurence s trvale udržovaným interiérem nestane.

Zvýšit požitek ze saunování lze i tím, s kým ho sdílíme. Provozovatelé velkých veřejných saun většinou nenabízejí privátní pronájem, v těch malých zase někdy narazíme na omezenou kapacitu či nedostatky vyplývající z výše popsaného. Nejlépe je najít komfort, kde se jde zákazníkovi vstříc.

Foto 

Utužujte zdraví i vztahy

Party, z větší části pánské, scházející se týden co týden v pravidelnou dobu k saunovému rituálu, mají při privátní rezervaci více klidu probrat společná témata bez asistence dalších „uší“. Ti slušní s ohledem na jiné návštěvníky spíše mlčí, přitom saunování je krom jiného i záležitostí společenskou a tlumený hovor přímo u sálajících kamínek, žhavých kamenů a v odpočívárně utužuje vztahy.

Zejména rekreační sportovci ocení služby spojené se saunováním, hlavně masáže, fyzioterapeutické procedury, různé typy hydromasáží. Kdo dobře vybere, může být příjemně překvapen bonusem - možností sledovat sportovní přenosy přímo z vířivky. A společný pobyt v saunovém domku, srubu či místnosti se samými známými přináší i další drobné výhody –   spíše se dohodnete, na kolik stupňů si necháte nastavit teplotu, a nemusíte se bát navrhnout provonění horského vzduchu aromatickými oleji či směsmi.

Foto 

Usměrni svého žvanila

Třeba už jste se dostali do situace, že jste si v sauně chtěli odpočinout, uklidnit se a oddělit od denního shonu, avšak hluční nebo jinak agresivní cizí návštěvníci vám toto předsevzetí znemožnili naplnit. Také soukromé partičky saunařů mají mezi sebou „narušitele“ v podobě příliš hovorných členů. Mezi chlapy je ale snžší takového žvanila přimět ke ztišení, než když je prostor ohřívárny plný sobě neznámých lidí.

Témata:  Zdravý muž, relaxaceKlasická verze
Mobilní verze