30. listopadu 2015 • 18:53

AKTIVNÍ ŽIVOT Miloše Škorpila: Hubnutí neznamená zblbnutí

Autor:
Miloš Škorpil připraví na maraton 20 běžců
TOP VIDEA
Dočkal odchází do Číny. Podívejte se, čím se zapsal ve Spartě Dočkal odchází do Číny. Podívejte se, čím se zapsal ve Spartě
Kometa Brno - Třinec: Emoce na ledě! Takhle se servali Mallet s Krepsem Kometa Brno - Třinec: Emoce na ledě! Takhle se servali Mallet s Krepsem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Lidstvo nebylo nikdy v historii tak obézní jako v současnosti. A to přesto, že se každé jaro hromadně hubne do plavek. Jak k tomuto fenoménu přistupovat? I o tom mluví ultramaratonec a běžecký trenér Miloš Škorpil v dalším videoblogu pro Superlife.Obezita začíná být celosvětový problém. Mluví se o pandemii. Nebezpečnost spočívá v tom, že se stává obecnou normou. Když vám nejsou kalhoty, sukně, šaty, košile, halenky… koupíte si zkrátka větší.

Oděvní a sportovní firmy vyrábějící oblečení, potažmo celá společnost, našla jednoduché řešení – zvětšila velikosti. Co dříve bylo S, je dnes M, co bylo M, je L. Často ani nezjistíte, že jste se zase o něco rozšířili.

AKTIVNÍ ŽIVOT Miloše Škorpila 3: Hubnutí neznamená zblbnutí


Dá se proti tomu vůbec něco dělat? „Dá! Chce to ale čas a nechtít to mít z krku během pár týdnů, potažmo měsíců. Vezměte si, jak dlouho trvá vypěstovat obézní tělo a kolik stojí peněz se takhle vykrmit,“ uvažuje Miloš Škorpil, běžecký kouč a patron Superlife. „Není to o dietách a krátkodobých řešeních, ale je to o změně životního stylu. Pokud možno napořád! Je to o přechodu na správný životní styl.“

Možná si říkáte: Nemám na to sílu, čas, peníze, trpělivost… Zkrátka hledáte výmluvy, proč nezačít a spíš zkusit něco, co vám ubere nabraná kila mnohem rychleji. Něco, co to udělá za vás. Takhle to ale nefunguje. Protože, když se nehýbete – nemáte výdej, nemáte svaly, které by spalovaly přebytečnou energii.

„Tady ale vzniká další problém. Někdo do toho skočí po hlavě, začne makat jak šílenec, vyšťaví se, z přemíry snahy a nadšení se zraní a jen si potvrdí, že to opravdu, ale opravdu, není nic pro něj,“ popisuje Škorpil zkušenosti s lidmi, kteří se neustále snaží zhubnout a neustále jim to nevychází.

Hubnout se dá i rozumně, může to i bavit. Dokonce se to může stát pevnou součástí života a životním stylem. Nevíte, jak začít? Na serveru www.bezeckaskola.cz najdete roční tréninkový plán pro ty, co po létech vstanou z gauče. „Začíná se indiánskou chůzí a pomalu a plíživě se zvyšuje náročnost, kondice i nálada,“ tvrdí Škorpil.

720p 480p 360p 240p
Miloš Škorpil je patronem aplikace Superlife

720p 480p 360p 240p
Miloš Škorpil: Patron aplikace Superlife

Témata:  sportsuperlifeŠkorpil